گوگل با استخدام تیم متخصصان شرکت Homejoy وارد بازار خدمات خانگی می شود

گوگل با استخدام تیم متخصصان شرکت Homejoy وارد بازار خدمات خانگی می شود

به نظر می رسد پروژه ی Brillo و تلویزیون اندروید تنها روش هایی نیستند که شرکت گوگل درنظر گرفته است تا از آن طریق، نشان تجاری خود را وارد منازل کند. بنا بر گزارش سایت Recode، گوگل با استخدام اعضای تیم Homejoy -که استارت آپی برای استخدام نظافت چیان متخصص است- وارد رقابت بازار خدمات خانگی می شود.

به محض آن که شرکت Homejoy بتواند در مورد آن که آیا مستخدمان آن شرکت پیمانکارند یا کارگر، پرونده ی حقوقی خود را حل کند -این شرکت با معرفی کارگران خود به عنوان پیمانکار از پرداخت مالیات بر حقوق، مزایای تأمین اجتماعی، هزینه های ایاب و ذهاب و سایر هزینه های رفاهی به کارگران خود سر باز می زند، که این کار منجر به ارائه ی دادخواست توسط کارگران به دادگاه شده است- و شرکت تعطیل شود، حدود 20 عضو از تیم تولیدی این سرویس به شرکت گوگل منتقل خواهند شد و فعالیت های خود را در این شرکت ادامه خواهند داد.

گوگل استخدام ها را تأیید کرده است اما جزئیاتی را در مورد مسئولیت های جدید آن ها ارائه نداده است. منابع Recode خبر داده اند که شرکت گوگل از این تیم استفاده خواهد کرد تا متخصصان محلی را به کاربران آنلاین وصل کند، و شاید حتی سرویس های متخصصان را در نتایج جستجوها ادغام کند، به این صورت که اگر کاربران به دنبال متخصصان در زمینه ی خدمات خاصی باشند بتوانند با استفاده از جستجو در گوگل، با این متخصصان ارتباط برقرار کنند.

در این میان شرکت  Handy –بزرگترین رقیب کنونی Homejoy– قصد دارد تا در ماه سپتامبر با پیشنهاد امضای یک قرارداد 1000 دلاری برای هر یک از متخصصانی که به این گروه بپیوندند، برخی از نظافت چیان Homejoy را جذب کند.

گوگل حرکتی را آغاز کرده است تا فعالیت های خود را در حوزه هایی خارج از سرویس های جستجو، وب و فناوری گسترش دهد. البته این شرکت تنها غول دنیای وب نیست که اقدام به ارائه ی سرویس های خدماتی تخصصی کرده است؛ شرکت آمازون نیز ارائه ی سرویس های خانگی به مشتریانش را از ماه مارس آغاز کرده است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon