گزارش لینکدین از 10 شرکت محبوب از دید افراد متخصص جویای کار

گزارش لینکدین از 10 شرکت محبوب از دید افراد متخصص جویای کار

اخیراً لینکدین گزارشی را منتشر کرده است که در آن به معرفی 50 شرکتی می‌پردازد که بیشترین محبوبیت را به‌عنوان گزینه‌های شغلی در میان افراد حرفه‌ای دارند؛ نکتهٔ جالبی که دربارهٔ این گزارش وجود دارد، این‌‌که شرکت‌های فعال در زمینهٔ فناوری‌اطلاعات در ردیف‌های آغازین این لیست قرار دارند. در ادامه به بررسی 10 مورد اول در این گزارش می‌پردازیم. 

در بسیاری از این شرکت‌ها، برنامه‌های بسیاری برای بهبود و افزایش توانایی‌های افراد و همچنین ارتقاء شخصیت فردی آن‌ها وجود دارد؛ باتوجه به مطلب منتشر شده در وبلاگ لینکدین، رتبهٔ شرکت‌ها در این لیست براساس مواردی همچون تعداد درخواست‌های شغلی کاربران این شبکهٔ‌ اجتماعی برای آن‌ها، تعداد ارتباط‌های سایر کاربران با کاربران شاغل در آن شرکت و این‌که آیا مدت حضور یک فرد در این شرکت به ۱ سال رسیده است یا خیر تعیین شده است.

1. Alphabet
Alphabet شرکت مادر موتور جستجوی بزرگ گوگل، بالاترین رتبه را در زمینهٔ فرهنگ سازمانی شرکت‌های فناوری‌اطلاعات دارد و الگوی بسیاری از استارتاپ‌ها می‌باشد؛ باتوجه به نتایج این گزارش، در سراسر دنیا بیش از 72000 نفر با گوگل -یا بهتر بگوییم شرکت الفبا- همکاری می‌کنند.

2. Amazon
شاید بسیاری وب‌سایت آمازون را با فروش آنلاین کتاب بشناسند، اما این شرکت بزرگترین ارائه‌دهندهٔ خدمات کلود در بخشی مستقل تحت‌عنوان Amazon Web Services یا به اختصار AWS می‌باشد. آمازون همچنین در صنعت فیلم‌سازی نیز توانسته به موفقیت‌هایی دست یابد که از آن جمله می‌توان به تولید سری جدید برنامهٔ تخت‌گاز پس از سابقهٔ طولانی آن در شبکهٔ BBC در سال گذشته اشاره نمود.

توجه به ایجاد فضایی راحت و شاداب برای کارکنان از جمله گزینه‌های جذاب برای افرادی است که قصد همکاری با آمازون را دارند؛ توجه به خواسته‌های کارکنان همواره از خصوصیات شرکت آمازون بوده و کارکنان آن اجازه دارند تا حیوانات خانگی خود نظیر سگ‌ و گربه را به‌همراه خود به محل کار بیاورند. هم‌اکنون در حدود 341400 نفر در آمازون مشغول به کار می‌باشند.

3. Facebook
فیسبوک نه‌تنها یکی از برترین شبکه‌های اجتماعی در سطح دنیا می‌باشد، بلکه یکی از محبوبترین و البته پراهمیت‌ترین اهداف برای متقاضیان شغلی می‌باشد. این شرکت همچنین مالک اینستاگرام و واتس‌اپ بوده و در زمینه‌های هوش‌مصنوعی و واقعیت‌مجازی نیز فعالیت می‌کند.

4. Salesforce
این شرکت به تعبیری پدرخواندهٔ مفهوم Software as a Service یا به‌اختصار SaaS به‌معنی «نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس» است. این شرکت یک طبقه از آسمان‌خراش خود در سانفرانسیسکو را برای برگزاری رویدادهای مرتبط کاری در‌نظر گرفته است. سیلزفورس بر اصول فعالیت‌های داوطلبانه بسیار متمرکز بوده و روزهای بیشتری را در صورت نیاز کارکنان به تعطیلی آن‌ها اضافه می‌نماید.

5. Uber
با وجود تمامی حاشیه‌های موجود برای اوبر، این شرکت همچنان یکی از محبوترین انتخاب‌های شغلی برای افراد جویای کار است؛ ارزش اوبر هم‌اکنون در حدود 70 میلیارد دلار بوده و به‌صورت جهانی دارای 12000 نفر پرسنل می‌باشد.

6. Tesla
این شرکت خودروسازی توانسته است در مدتی کوتاه برای کسب سهم‌بازار بیشتر با شرکت‌های بزرگی نظیر جنرال‌موتورز و فورد به رقابت بپردازد. اخبار دستاوردهای تسلا به‌صورت مرتب در زمینهٔ خودروهای خودران و با مصرف انرژی بهینه در رسانه‌ها منتشر می‌شود و این شرکت دارای جایگاهی ویژه در صنایع فناوری‌اطلاعات می‌باشد.

7. Apple
اپل یکی از بزرگترین فعالان و سرمایه‌گذاران در زمینهٔ فناوری می‌باشد؛ این شرکت دارای 110000 نیرو در سراسر دنیا بوده و توانسته با طراحی‌های منحصربه‌فرد محصولاتش، طرفداران خاص خود را پیدا کند (و البته در برخی مواقع الهام‌بخش سایر شرکت‌های فناورانه باشد.) محصولات اپل هر ساله در صدر پرفروش‌ترین کالاهای تکنولوژی بوده و سبک‌زندگی و کار مدیران این شرکت خود الگوی بسیاری از افراد می‌باشد.

8. Time Warner
اگرچه میزان رضایت کاربران از برنامه‌های شبکه‌های کابلی به‌شدت کاهش یافته است، اما این شرکت توانسته همواره در سطح پرمخاطب‌ترین مجموعه‌های فعال در زمینهٔ رسانه باشد؛ وجود مزایای بسیار نظیر برنامه‌های تناسب‌اندام و حفظ سلامت کارکنان از جمله موارد پرطرفدار بین متقاصیان همکاری با این شرکت می‌باشند.

9. The Walt Disney Company
این برند نه‌تنها در زمینهٔ تولید انیمیشن‌های کودکان فعالیت می‌کند، بلکه با همکاری مجموعه‌هایی نظیر ESPN ،ABC ،Marvel comics ،Pixar ،LucasFilms و غیره توانسته فیلم‌های موفقی چون جنگ ستارگان را نیز تهیه و تولید نماید. این شرکت درحدود 200000 پرسنل داشته و امکان حضور در پارک‌های دیزنی به‌صورت رایگان، از جمله مزایای شغلی کارکنان آن محسوب می‌شود.

10. Comcast NBCUniversal
این شرکت اخیراً علاوه‌بر اضافه نمودن 8 میلیارد دلار به زنجیرهٔ تأمین خود، اقدام به جذب 10000 کهنه‌سرباز و افزودن ایشان به جمع 160000 نفر کارکنان شرکت نموده است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon