کریس لتنر، لیدر سابق تیم مهندسی اپل، برای کار بر روی هوش مصنوعی راهی شرکت گوگل است

کریس لتنر، لیدر سابق تیم مهندسی اپل، برای کار بر روی هوش مصنوعی راهی شرکت گوگل است

گوگل یکی از مهندسان برجستهٔ اپل را به استخدام خود درآورده است. کریس لتنر که در ژانویهٔ گذشته به شرکت تسلا پیوسته بود، در چهاردهم ماه آگوست با انتشار یک توئیت از ترک تسلا و پیوستن خود به پروژهٔ هوش مصنوعی Google Brain و همچنین هیجان و شادمانی خود نسبت به این موضوع خبر داد.

لتنر پیش از این به‌مدت ۱۱ سال در شرکت اپل در سمت‌های مختلفی مشغول به کار بود و در این مدت زبان برنامه‌نویسی سوئیفت و بسیاری از ابزار‌های توسعهٔ اپلیکیشن‌های اپل را ایجاد نمود سپس در ژانویهٔ گذشته به شرکت تسلا پیوست و رهبری تیم اتوموبیل‌های الکتریکی بدون رانندهٔ این شرکت را به عهده گرفت (جهت کسب اطلاعات بیشتر، به مقالهٔ سازندهٔ زبان برنامه‌نویسی Swift اپل، به شرکت خودروسازی تسلا می‌پیوندد!  مراجعه نمایید) اما سرانجام در ماه ژوئن این شرکت نیز ترک نمود (جهت کسب اطلاعات بیشتر، به مقالهٔ بالاخره آه اپل دامان کریس لاتنر (خالق زبان برنامه‌نویسی سوئیفت) را گرفت و وی تسلا را ترک کرد! مراجعه نمایید). او در وب‌سایت شخصی خود نوشت:

ما در شرکت تسلا دستاوردهای بسیار خوبی داشتیم اما تسلا جایگاه واقعی من نیست.

پیش از این، ایلون ماسک، -مدیرعامل شرکت تسلا- در مورد امنیت هوش مصنوعی هشدار داده و خطر آن‌را بیش از خطر کرهٔ شمالی برای دنیا دانسته بود؛ او همچنین گفته بود که تنها یک شرکت است که او را در مورد هوش مصنوعی نگران می‌کند (شاید منظور او همان شرکتی بود که نام آن با G آغاز می‌شود!)

لازم‌به‌ذکر است که این روزها هوش مصنوعی یکی از داغ‌ترین موضوعات در توسعهٔ نرم‌افزارها بوده و شرکت‌های متعددی از جمله اپل، گوگل و فیسبوک در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای انجام داده‌اند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon