چگونه سرویس Google Photos را در Google Drive فعال کنیم؟

چگونه سرویس Google Photos را در Google Drive فعال کنیم؟

در مقاله سرویس جدیدی از گوگل: Google Photos در وبلاگ سکان آکادمی، دیدیم که این غول فناوری دنیا از سرویس تصاویر گوگل که هدف اصلی آن جذب کاربران علاقمند به عکاسی و اشتراک گذاری آن‌ها است در مراسم I/O توسعه دهندگان گوگل در سال ۲۰۱۵ رونمایی کرد. در‌واقع این سرویس جدید به اکانت شما -یا بهتر بگوییم به اکانت جیمیل شما- متصل خواهد بود. حال ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا این امکان وجود دارد تا از داخل سرویس گوگل درایو نیز به تصاویر آپلود شده روی گول فوتوز دسترسی داشت یا خیر؟ پاسخ به این سؤال آری است و برای آگاهی از چند و چون این کار، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

برای فعال سازی سرویس تصاویر گوگل در گوگل درایو، ابتدا با اکانت جمیل خود لاگین کرده و وارد drive.google.com شوید. سپس روی علامت چرخ دهنده یا اصطلاحاً Settings که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کرده و از منویی که باز می‌شود روی دکمه Settings کلیک نمایید:

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود،‌ می بایست تیک گزینه Create a Google Photos folder را زده و در نهایت روی دکمه Done کلیک نمایید. از این پس، درمنوی سمت چپ لینکی تحت عنوان Google Photos ایجاد خواهد شد که دارای ارتباط مستقیمی با سرویس تصاویر شما است. به عبارت دیگر، در صورتی که در این سرویس عکس جدیدی آپلود نمایید، آن تصویر به صورت خودکار در سرویس گوگل درایو شما نیز نمایش داده خواهد شد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon