چرا Facebook گاهی کارمندانش را مجبور به استفاده از اندروید می‌کند؟

چرا Facebook گاهی کارمندانش را مجبور به استفاده از اندروید می‌کند؟

به منظور آگاه شدن کارمندان از باگ‌ها و اشکالات موجود در اپلیکیشن اندروید فیسبوک، این شرکت کارمندانش را به استفاده از گوشی‌هایی با سیستم‌عامل اندروید ترغیب (مجبور) می‌کند! این تغییر در واقع نتیجهٔ این سیاست است که بیشتر کاربران فیسبوک در خارج از سیلیکون‌‌ولی از گوشی‌های هوشمندی با سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند.

فیسبوک برای مهندسانی که در تیم توسعه‌اش نقشی کلیدی دارند، قانون عدم استفاده از آیفون را وضع کرده است. Chris Cox، مدیر ارشد تولید فیسبوک، در یک نشست خبری اعلام کرد:

من به دنبال اینم که اکثر اعضای تیم به استفاده از اندروید روی بیارن چون اگه تصمیم‌گیری رو به خودشون واگذار کنیم، اغلب آیفون رو ترجیح می‌دهن.

فیسبوک بزرگ‌ترین شبکهٔ اجتماعی دنیا است و مانند هر کمپانی دیگری، iPhone، دیوایس مورد علاقه در میان اعضای این شرکت است. اما بیرون از سیلیکون‌ولی و ایالات متحدهٔ آمریکا، اوضاع کمی متفاوت است؛ به عبارت دیگر، در بازارهای نوظهور سیستم‌عامل اندروید ارجحیت دارد و همین واقعیت، مدیر ارشد تولید فیسبوک را بر آن داشت تا کارمندان را به استفاده از سیستم‌عامل شرکت رقیب (گوگل) ترغیب کند تا از این طریق بتوانند باگ‌های اپلیکیشن را گزارش کرده و تجربه‌ای مشابه اکثر کاربران فیسبوک داشته باشند.

علاوه بر این، گاهی اوقات فیسبوک اینترنت با سرعت پایین در اختیار دولوپرهای شرکت گذاشته است تا بتوانند مشکلات کاربران در مواجهه با سرعت‌های پایین تر را نیز تجربه کنند و شرایط محیط توسعه، تا حد ممکن مشابه آن چیزی که ممکن است کاربران تجربه کنند باشد.

شنیدن این اپیزود از رادیوفول‌استک را به شما پیشنهاد می‌دهیم

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس