چرا مایکروسافت به عنوان حامی اصلی به بنیاد لینوکس پیوسته است؟

چرا مایکروسافت به عنوان حامی اصلی به بنیاد لینوکس پیوسته است؟

در همایش Connect، مایکروسافت با اعلام پیوستن به بنیاد لینوکس به عنوان حامی اصلی، نه تنها جامعه ی طرفداران لینوکس را شگفت زده کرد، بلکه دوستداران محصولات و تکنولوژی های مایکروسافتی نیز در بهت فرو رفتند! و این در حالی است که در سال های اخیر، مایکروسافت همکاری صادقانه ای در توسعه پروژه های مختلف اپن سورس داشته و این اقدام، گام دیگری در همین زمینه است.

مایکروسافت که پیش از این به عنوان رقیبی برای جامعه لینوکس شناخته می شد، خبر پیوستنش به بنیاد لینوکس را به عنوان حامی اصلی اعلام کرد به طوری که این اقدام، آنها را در کنار شرکت هایی مانند سیسکو، اوراکل، اینتل و ... قرار می دهد.

از زمانی که مردم کم کم متوجه تفاوت بین پلتفرم های باز و بسته نرم افزاری شدند، مایکروسافت به عنوان نماینده جامعه پلتفرم بسته تلقی می شد و محصولات زیادی مانند ویندوز، آفیس و ... را با این رویه عرضه کرده بود. اما در سال های اخیر و تحت مدیریت ساتیا نادلا، این شرکت در حال تغییر سیاست های کاری است تا بلکه نگرش افراد درباره ی مایکروسافت نیز به مرور زمان دستخوش تغییر گردد. شکی نیست که بخش بزرگی از جامعه لینوکس با اقدام اخیر مایکروسافت شوکه شده است اما به طور حتم اخبار خوبی در جامعه نرم افزاری در پی خواهد داشت. 

در حقیقت مایکروسافت، حالا با پروژه های مختلفی که در ریپوزیتوری گیت هاب دارد، بیشترین مشارکت را در توسعه پروژه های اپن سورس ثبت کرده است. آن ها بخش های اصلی موتور جستجوی بینگ، افزونه زبان سی به نام Checked C، ابزار CNTK که مربوط به سیستم های هوش مصنوعی است و قابلیت ادراک شبیه انسان را فراهم می کند و پروژه های دیگری را به صورت اپن سورس منتشر کرده اند.

خبر عجیب بعدی مربوط به پیوستن گوگل به بنیاد Net. می شود. بنیادی به مدیریت مایکروسافت برای پیشبرد و توسعه بخش اصلی پروژه دات نت که در سال 2014 اپن سورس شد.
 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon