پیشتازی کشورهای روسیه، چین و ویتنام در ایجاد برترین موسسات آموزشی کدنویسی دنیا

پیشتازی کشورهای روسیه، چین و ویتنام در ایجاد برترین موسسات آموزشی کدنویسی دنیا

کدام موسسات و دانشگاه‌ها بهترین برنامه‌نویسان را به بازار کار تحویل می‌دهند؟ جواب این سوال را وبسایت HackerRank، با تحقیقاتی جامع و پرس و جو از بیش از ۵۰۰۰ دانشجو در ۱۲۰ موسسه و دانشگاه در سراسر دنیا پیدا کرده است. لازم به ذکر است که کسب و کار‌های مختلف از اطلاعات این وبسایت برای استخدام برنامه نویسان استفاده می‌کنند. برای آشنایی با ۱۰ دانشگاه برتر این لیست، با سکان آکادمی همراه باشید.

نتایج این تحقیقات بسیار جالب هستند؛ از آن جایی که ایالات متحده در این زمینه، حرف زیادی برای گفتن ندارد، تنها یک دانشگاه آمریکایی در لیست ۱۰ موسسه آموزشی کدنویسی برتر دنیا در کنار روسیه و چین (مدرسهٔ راهنمایی Yat-sun چین که کدنویسی را در سطح دبیرستان تدریس می‌کند، رتبه دوم را دارد) و ویتنام قرار دارد که به ترتیب جایگاه‌های اول تا سوم را در اختیار گرفته اند. در جدول ایالات متحده، دانشگاه الینوی در رتبه سوم، پس از دانشگاه های برکلی و جورجیا قرار گرفته و در سطح جهانی مقام ۱۴ را به دست آورده است.

وب سایت HackerRank برای دست یابی به این نتایج، یک مسابقهٔ رتبه‌بندی برای دانشگاه‌ها راه اندازی کرد که مهارت‌های کدنویسی را بررسی می‌کرد. دانشجویان نیز از سراسر دنیا در این مسابقه شرکت کردند. حداقل 10 شرکت کننده از هر دانشگاه به منظور واجد شرایط بودن الزامی بود. بر اساس این تحقیق، ۳ دانشگاه برتر دنیا در حوزهٔ برنامه نویسی به ترتیب عبارتند از:
۱. دانشگاه ITMO روسیه
۲. موسسهٔ Sun Yat-sen Memorial چین
۳. دانشگاه Ho Chi Minh ویتنام

لیست زیر شامل ۵۰ دانشگاه و موسسهٔ آموزشی برتر دنیا در زمینهٔ آموزش برنامه نویسی است که برترین دانشگاه ایالات متحدهٔ آمریکا در زمینهٔ برنامه نویسی -دانشگاه برکلی- در جایگاه چهارم این لیست قرار گرفته است:

به نظر شما برترین آموزشگاه‌های آنلاین، موسسات آموزشی و دانشگاه‌های حوزهٔ برنامه نویسی ایران کدامند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon