پهپاد اینترنتی فیسبوک در راه است!

پهپاد اینترنتی فیسبوک در راه است!

شبکه اجتماعی فیس بوک در حال آماده شدن برای شروع آزمایش Aquila -هواپیماهای بدون سرنشین اینترنتی اش- است که با استفاده از تکنولوژی لیزر برای ارائه اینترنت به مناطق دور افتاده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اکیلا  برای پرواز در ارتفاع بالا طراحی شده است که می تواند به مناطق دور پرواز کند و تا 90 روز به پرواز خود ادامه بدهد. این هواپیما می تواند تا ارتفاع 60000 تا 90000  فوت می تواند پرواز کرده و این در حالی است که بال های این پهپاد یا بهتر بگوییم هواپیمای بدون سرنشین به بزرگی یک بوئینگ 737 است، اما وزن آن صدها برابر کمتر است. برای آشنایی با این فناوری جدید فیسبوک، با سکان آکادمی همراه باشید.

این هواپیما در ابعادی کوچک آماده تست و بهره برداری است. این هواپیما دریافت و ارسال داده ها را از طریق لیزر به صورت موفقیت آمیزی میسر می سازد. این فناوری می تواند ده ها گیگابایت ارسال داده در هر ثانیه داشته باشد و ناحیه ای تا شعاع 10 مایلی را پوشش دهد. جالب است بدانید که این فناوری جدید شرکت فیسبوک حدودا 10 برابر سریع تر از مدل های قبلی اش است.

در ماه مارس سال 2014، مدیر عامل این شرکت -مارک زوکربرگ- اعلام کرد که پروژه اتصال به هواپیماهای بدون سرنشین این شرکت با  تکنولوژی لیزر در اوایل این ماه تست می شود. با توجه به اینکه حدود 10 درصد از مردم دنیا در مکان های بدون زیرساخت های اینترنتی زندگی می کنند، این فناوری به آنها کمک می کند تا بتوانند به فیس بوک وصل شوند و با دوستان، اقوام و آشنایان خود در ارتباط باشند.

آنچه مسلم است این که فیس بوک قصد ندارد تا یک شبکه اینترنتی ایجاد کند ولی امیدوار است که آزمایشگاه های تحقیقاتی با پیشرفت های تکنولوژیکی بتوانند اینترنت را به مناطق دور افتاده برسانند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon