پشتیبانی لینوکس کرنل 4.8 از سرفیس 3 مایکروسافت

پشتیبانی لینوکس کرنل 4.8 از سرفیس 3 مایکروسافت

نسخه جدید لینوکس کرنل 4.8 (Linux Kernel) دنیای جدیدی را به روی طرفداران مایکروسافت گشوده چرا که این نسخه پشتیبانی از سرفیس 3 (Surface) را در دستور کار خود قرار داده است. به این ترتیب از حالا به بعد کاربران سرفیس 3 قادر خواهند بود با نصب توزیع های لینوکسی بر روی دیوایس خود، از صفحه لمسی بهتری برخوردار شوند. این یکی از بزرگ ترین تغییراتی است که در نسخه جدید لینوکس کرنل 4.8 دیده می شود. نسخه جدید قرار است طی چند ماه آینده عرضه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، با سکان آکادمی همراه باشید.

در حالی کسب و کار سخت افزار موبایلی مایکروسافت حال و روز خیلی خوشی ندارد، خط تولید سرفیس با نتایج امیدبخشی رو به رو بوده است. با توجه به ویژگی های سخت افزاری قابل توجه سرفیس، بسیاری از کاربران لینوکس ترجیح می دهند سیستم عامل گنو/لینوکس را بر روی تبلیت های سرفیس اجرا کنند.

در این میان درایور جدید لینوکس کرنل برای صفحه لمسی (تاچ اسکرین) سرفیس 3 قادر خواهد بود همه چیز را بیش از پیش برای کاربران لینوکسی ساده و جذاب می کند. به همین منظور نسخه کاندیدای انتشار (یا نسخصه RC) لینوکس کرنل 4.8 عرضه شده است که بخشی از کارایی های این درایور را نشان می دهد.

در توضیحی که پس از عرضه لینوکس کرنل 4.7 داده شد، خالق لینوکس -لینوس توروالدز- گفته است که امیدوار است بتواند قابلیت های بیشتری را در نسخه 4.8 عرضه کند. به نظر می رسد پشتیبانی کردن از مایکروسافت سرفیس 3 یکی از بزرگترین تغییراتی باشد که در این نسخه از کرنل اتفاق خواهد افتاد.

در نسخه جدید کرنل 4.8 تغییرات زیادی به وجود آمده و ویژگی های زیادی به آن اضافه شده است که ممکن است بسیاری از آن ها در کرنل 4.8 نهایی هم وجود داشته باشند. در ادامه به چند مورد از این ویژگی ها که مربوط به سرفیس می شوند، نگاهی می اندازیم:
- درایور برای تاچ اسکرین کنترولر در سرفیس 3
- درایور برای تبلت Pegasus Notetaker
- درایور برای Atmel Captouch Buttons
- درایور برای تاچ اسکرین کنترلر های Raydium 12C
- درایورکلید پاور برای HISI 65xx SoC

جالب است بدانید که در حال حاضر سرفیس 3 قادر به اجرای لینوکس است که البته بدون داشتن درایور اختصاصی، ویژگی های تاچ آن به درستی عمل نمی کنند! این تغییر بر روی کاربران مایکروسافت تاثیر زیادی خواهد گذاشت و دروازه اپن سورس جدیدی را بر روی آن ها خواهد گشود، به خصص کسانی که در حال حاضر از دستگاه های قدیمی تر استفاده می کنند چرا که در واقع تا پیش از این، اجرا کردن لینوکس بر روی PC های قدیمی با ویژگی های سخت افزاری پایین تر، بسیار ساده تر از اجرای آن بر روی کامپیوتر های جدید در نظر گرفته می شد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon