پسورد ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین لو رفت!

پسورد ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین لو رفت!

اخبار هک شدن اکانت کاربران در شبکه‌های اجتماعی و سرویس های ارائه دهنده ی ایمیل اصلاً چیز حیرت برانگیزی نیست و هر روزه شاهد چنین اخباری از گوشه و کنار دنیا هستیم و این بار هم خبر مربوط به هک شدن اطلاعات بیش از یکصد میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین است. برای آگاهی از جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

در سال ۲۰۱۲ یک هکر روس با نام مستعار Peace به معنی «صلح» اکانت بیش از ۶ میلیون کاربر لینکدین را هک کرد؛ این هکر کلاه سیاه باز هم شروع به خودنمایی کرده و این بار در سال ۲۰۱۶ اکانت بیش از ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین را برای فروش به حراج گذاشته است.

آقای صلح ادعا می‌کند که این اطلاعات کاربران لینکدین مربوط به همان حملات سایبری سال ۲۰۱۲ هستند که مدیران این شبکه ی اجتماعی در آن زمان عمق این فاجعه را آن طور که باید و شاید پوشش ندادند. این هکر کلاه سیاه اذعان کرده که بسیاری از پسوردهای هک شده با استفاده از الگوریتم SHA1 رمزنگاری شده‌اند و این در حالی است که تاکنون قفل بیش از ۹۰ درصد آن‌ها شکسته شده است.

در صورتی که عضو این شبکه ی اجتماعی هستید، هرچه سریع‌تر اقدام به تغییر رمزعبور خود کنید چرا که این احتمال وجود دارد شما هم یکی از این یکصد و هفده میلیون کاربر بدشانس بوده باشید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon