ویندوز 10 برای بهبود تجربه ی کاربری، اطلاعات شما را جمع آوری می کند!

ویندوز 10 برای بهبود تجربه ی کاربری، اطلاعات شما را جمع آوری می کند!

به نقل از Short Bytes، در تلاش برای رفع ابهامات درباره ی ارسال برخی اطلاعات به سرور های مایکروسافت ، این شرکت اعلام کرده است که کاربران ویندوز 10 نباید درباره ی عملیات جمع آوری داده ها، نگران باشند. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید. در یکی از مصاحبه های اخیر درباره ی جمع آوری داده ها در ویندوز، Joe Belfiore مدیر ارشد مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت، مجبور به جمع آوری برخی اطلاعات و داده ها برای حل مشکلات سیستم است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، با سکان آکادمی همراه باشید.

از زمانی که ویندوز 10 منتشر شده است، گهگاه به روزرسانی های جدیدی را در زمینه ی مشکلات مربوط به حریم خصوصی کاربران در این سیستم عامل جدید مایکروسافت، دریافت می کنیم. در گذشته نیز مایکروسافت تلاش کرده بود تا کاربران را در این باره مجاب کند. بار دیگر برای روشن شدن برخی مسائل، Joe Belfiore مدیر ارشد مایکروسافت، در مصاحبه ای با CW، اعلام کرده است که ویندوز 10، کاری که بتوان آن را تجاوز به حریم خصوصی نامید، انجام نمی دهد.

اگر چه که این شرکت ادعا می کند که کاربران کنترل کاملی بر این سیستم عامل دارند، اما برخی سرویس های این سیستم به طور دائم، در حال اجرا هستند. مدیر ارشد این شرکت در دفاع از این مطلب اعلام کرد که این سرویس ها برای ارسال اطلاعات مربوط به کرش اپلیکیشن ها به سرورهای مایکروسافت، استفاده می شوند. وی همچنین تاکید کرد که این اطلاعات رمزگذاری شده هستند بنابراین کاربران نباید در این باره نگران باشند. او ادامه داد: دانستن این مطلب که سیستمی که ساخته ایم از کار می افتد و یا با مشکلات جدی در زمان اجرا مواجه می شود، بسیار مفید و سازنده است، از این رو، جمع آوری داده، یک مشکل در امنیت حریم خصوصی نیست و موجب بهبود تجربه ی کاربری خواهد شد.

این مدیر ارشد مایکروسافت، در پاسخ به سوالی درباره ی برنامه هایی که امکان متوقف کردن آن ها وجود ندارد، اعلام کرد که شرکت، این سرویس ها را به عنوان یک مشکل در بحث حریم خصوصی در نظر نمی گیرد بلکه اطلاعاتی که از این طریق ارسال می شوند، تنها گزارش هایی درباره ی سلامت سیستم هستند و هیچ گونه اطلاعات شخصی به سرورهای این شرکت ارسال نمی شود. وی اضافه کرد: در مواردی که ما حق انتخاب دیگری برای کاربر در نظر نگرفته ایم، احساس می کنیم که دریافت این اطلاعات -که نه شخصی هستند و نه مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران- برای بهبود سلامت سیستم ضروری است.

با وجود توضیحات این شرکت، مسئله همچنان باقی است چرا که کاربران در انتخاب اطلاعاتی که به اشتراک می گذارند، باید کاملاً آزادی عمل داشته باشند. امید است که مایکروسافت در به روز رسانی های آتی، امکان کنترل بیشتر بر سیستم عامل را برای کاربران فراهم کند. نظر شما در این باره چیست؟ آن را با کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon