ورود اندی روبین (خالق اندروید) این بار به دنیای سخت‌افزار

ورود اندی روبین (خالق اندروید) این بار به دنیای سخت‌افزار

آقای اندی روبین که نزدیک به ۱۰ سال روی سیستم عامل متن باز و محبوب اندروید کار می‌کرد و به نوعی خالق اصلی این OS محسوب می‌گردد پس از به موفقیت رساندن این سیستم عامل قصد دارد تا وارد به دنیای سخت‌افزارها شود. به گزارش وال استریت ژورنال، آقای روبین شرکتی تحت عنوان Playground به راه انداخته که به مثابه فضایی برای علاقمندان به طراحی سخت‌افزار است. اگر تمایل دارید تا بیشتر در مورد ماهیت این شرکت بدانید، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

این شرکت با کمک مالی شرکت هایی همچون گوگل، اچ بی، فاکسکون، ردپوینت، ونچرز، تنسنت و … توانسته بودجه ای معادل با ۴۸ میلیون دلار به دست آورد که با این سرمایه نسبتاً قابل توجه به جای سرمایه‌گذاری روی استارتاپ هایی که به راه می اندازد، قرار است در ازای پشتیبانی از آنها، بخشی از سهام آن‌ها را از آن خود کند. شرکت پلی گراند به سرمایه گذاران کمک خواهد کرد تا تمرکزشان را روی طراحی محصولات جدید بگذارند بدون اینکه نگران سایر مسائل همچون تأمین مالی، ساخت، عرضه به بازار و … باشند. آقای روبین که در گذشته یکی از پرسنل شرکت اپل بوده است بر این عقیده استوار است که اکوسیستم های مرتبط با فناوری مثل وب و موبایل تقریباً هر ۲۰ سال یک بار شاهد یک دستاورد جدید هستند و این در حالی است که کار کردن با سازندگان سخت افزاری به ایشان کمک خواهد کرد تا نوآوری بعدی این صنعت از آن ایشان گردد.

در ضمن وی سرمایه گذارانی را برای پلی گراند انتخاب کرده است دارای ارزش افزوده ای هستند و این مهم را به خوبی درک می کنند. برای مثال، فاکسکون به استارتاپ های سازنده محصولات سخت افزاری کمک شایانی خواهد کرد و از تیمی از مهندسین برخوردار است که می‌توانند در فرایند طراحی به افراد علاقمند کمک کنند. به عنوان مثالی دیگر می‌توان شرکت بزرگ اچ بی را نام برد چرا که با برخورداری از شبکه توزیع حرفه‌ای اش در سرتاسر دنیا، می‌تواند محصولات جدید را به گروه‌های هدف در سرتاسر دنیا ارائه کند.

به نظر شما آیا آقای روبین در این حوزه هم می‌تواند دنیا را همان‌گونه که با سیستم عامل اندرویدش متحول ساخت، تحت تأثیر خود قرار دهد یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon