هکر 26 ساله ی ترک رکورد محکومیت را شکست: 334 حبس!

هکر 26 ساله ی ترک رکورد محکومیت را شکست: 334 حبس!

یک هکر ترک به نام Onur Kopçak به خاطر جرایم سایبری همچون سوء‌ استفاده از کارت های اعتباری، نفوذ به وب سایت بانک های ترکیه و دیگر جرائم مشابه به 334 سال حبس محکوم شد. با توجه به جرایمی که وی مرتکب شده و محکومیتی که دادگاه ترکیه برایش در نظر گرفته، می‌توان ایشان را رکورد دار این حوزه دانست! برای آشنایی بیشتر با این هکر جوان، با سکان آکادمی همراه باشید.

Onur Kopçak به خاطر سرقت از کارت بانکی 11 نفر به 135 سال حبس محکوم شد اما این در حالی است که وی در سال 2013 به 199 سال و 7 ماه و 10 روز دیگر حبس نیز محکوم شده بود که در نهایت ایشان می بایست 334 سال پشت میله های زندان سپری کند!

در دادگاه مشخص گردید که این هکر جوان پس از به سرقت بردن اطلاعات کارت های اعتباری، آن‌ها را به سایر هکرها می فروخته است. علاوه بر این، یکی دیگر از جرایم وی فیشینگ نیز می باشد. به عبارت دیگر، وی اقدام به طراحی سایت‌هایی مشابه سایت‌های رسمی بانک های ترکیه نموده و کاربران عادی که به اشتباه به جای سایت اصلی بانک وارد سایت فیشینگ می شدند، اطلاعات حساس ایشان مثل شماره حساب، نام کاربری و رمزعبور ایشان لو می رفت. روی هم رفته، این هکر ترک اقدام به فیشینگ 43 بانک نموده است.

با این تفاسیر، این هکر ترک در صدر جدول هکرهای دنیا با بیشتر میزان محکومیت قرار گرفته است. جالب است بدانیم که در سراسر دنیا اخیراً محکومیت های به مراتب سنگین تری برای جرائم سایبری در نظر گرفته می‌شود اما این در حالی است که این بار، دادگاه ترکیه سنگ تمام گذاشت.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon