همکاری مایکروسافت و گوگل برای توسعه ی فریم ورک جاوا اسکرپیت Angular 2

همکاری مایکروسافت و گوگل برای توسعه ی فریم ورک جاوا اسکرپیت Angular 2

شرکت های بزرگ مایکروسافت و گوگل برای توسعه ی نسخه ی بعدی فریم ورک جاوا اسکرپیت گوگل همکاری می کنند. این دوستی و همکاری اتفاق غافلگیر کننده ای در دنیای تکنولوژی است چرا که این دو غول بزرگ فناوری، سال های متمادی به رقابت با یکدیگر پرداخته اند. برای اطلاع از جزییات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

دو شرکت بزرگ مایکروسافت و گوگل در حال حاضر روی پروژه ی Angular 2 که نسخه ی جدیدی از فریم ورک جاوااسکریپت گوگل است، کار می کنند. Angular 2 ترکیبی خواهد بود از زبان TypeScript مایکروسافت و AtScript گوگل که نسخه ی پیشرفته ی TypeScript است. اکنون توسعه دهندگان این توانایی را دارند تا اپلیکیشن هایی برای فریم ورک جدید در هر یک از این زبان ها بنویسند. Athima Chansanchai، از مرکز اخبار شرکت مایکروسافت در این باره می نویسد:

کارکردن با کتابخانه ی غنی Angular به TypeScript کمک کرده است که ویژگی های زبان های دیگر را نیز شامل شود که این ویژگی ها به ساده تر شدن توسعه ی کامل اپلیکیشن ها کمک می کنند.

TypeScript 1.0 سال گذشته منتشر شد و تیم توسعه ی آن، ویژگی ES6 را در کنار ویژگی های مورد نیاز کاربر مانند ECMAScript 7 به آن افزوده است. به این ترتیب برنامه نویسان می توانند به راحتی به طور غیر همزمان کدنویسی کنند. اکوسیستم TypeScript روز به روز در حال رشد است که این همکاری ها با تیم Angular گوگل برای Angular 2  نیز به رشد بیشتر آن کمک خواهد کرد. با این حال این همکاری چندان با استقبال دنیای توسعه ی نرم افزار مواجه نشده است چرا که Angular 2 با نسخه ی فریم ورک قبلی سازگاری ندارد و ورود مایکروسافت می تواند شرایط را از این هم سخت تر کند. 

نظر شما درباره ی همکاری این دو رقیب سرسخت دنیای اینترنت و فناوری اطلاعات چیست؟ نظراتتان را با کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon