همکاری شرکت Google و برند مطرح Levi`s در پروژه منسوجات هوشمند

همکاری شرکت Google و برند مطرح Levi`s در پروژه منسوجات هوشمند

امروز مدیران گوگل از طرح همکاری شرکت شان با برند معروف Levi`s به منظور طراحی و ساخت پارچه ای هوشمند تحت عنوان Jacquard پرده برداشتند که از این پارچه منحصر به فرد در هر نوع منسوجاتی می‌توان استفاده کرد. تیم تحقیقاتی ATAP گوگل اظهار داشته که کارشناسان و مدیران گوگل این طرح را از ابتدا پیاده‌سازی کرده و با چندین شرکت سازنده منسوجات وارد مذاکره شده تا این پارچه هوشمند را در محصولات مختلفی که تولید می‌کنند مورد استفاده قرار دهند. به طور خلاصه، این پارچه هوشمند را می‌توان در طرح ها و رنگ‌های مختلفی طراحی کرده و به بازار عرضه کرد.

به طور مثال، گوگل از یک کت هوشمند پرده برداشته که از پارچه Jacquard در آن استفاده شده و این در حالی است که شما می‌توانید از آن کت به عنوان تاچ پد نیز استفاده کنید. این کت نسبت به فشار دست حساسیت داشته و حتی می‌تواند حرکات مختلف دست را ردیابی کند که از آن جمله می‌توان به گرفتن شماره تلفن با استفاده از آن اشاره کرد (ورود به سایت اختصاصی پروژه پارچه هوشمند گوگل).

آنچه مسلم است اینکه صرفاً با ارائه یک محصول تکنولوژیک به کاربران نباید انتظار داشت که ایشان از چنین محصولی استقبال کنند و با توجه به اینکه گوگل شرکتی نیست که در زمینه طراحی لباس و مد تجربه داشته باشد، مدیران این شرکت همچون همیشه هوشمندانه عمل کرده و کار را به کاردان سپردند و نتیجه این شد که در ماه های آتی شاهد محصولات هوشمند برند لیوایز در بازار خواهیم بود.

ایده لباس‌های هوشمند ایده بسیار جالبی است. به طور مثال، زمانی که در حال قدم زدن در خیابان هستید، به راحتی از روی آستین مچ خود خواهید توانست تا آهنگی که در حال گوش دادن به آن هستید را تغییر دهید. یکی دیگر از مزیت‌های این نوع منسوجات هوشمند این است که کارخانجات لباس سازی خواهند توانست تا در هر اندازه‌ای که نیاز ایشان را برآورده سازد از این پارچه هوشمند در طراحی لباس‌های خود استفاده کنند.

به نظر شما شرایط استفاده از چنین لباس‌های هوشمندی در کشور ایران هم فراهم خواهد بود یا ما صرفاً می بایست اخبار چنین فناوری هایی را دنبال کنیم؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon