نوشتن داستان فصل‌های بعدی کتاب Game of Thrones بااستفاده از شبکه‌های عصبی

نوشتن داستان فصل‌های بعدی کتاب Game of Thrones بااستفاده از شبکه‌های عصبی

دولوپری موفق به آموزش دادن یک شبکۀ عصبی تکرارشونده برای نوشتن فصل‌های کتاب بعدی Game of Thrones تحت‌عنوان The Winds Of Winter (بادهای زمستان) شده است. این سیستم، 5 فصل اول این کتاب را پیش‌بینی کرده و در گیت‌هاب نیز منتشر شده است.

این دولوپر که Zack Thoutt نام دارد، برای شروع نوشتن هر فصل، به شبکۀ عصبی تنها یک کلمۀ اولیه می‌دهد و سپس خود برنامه ادامهٔ فصل را براساس این کلمه می‌نویسد! چندی پیش، قسمت 7 از فصل 7 این سریال هم همراه با یک داستان حماسی و جالب به‌همراه خشنودی و انتظار طرفداران به اتمام رسید. به احتمال زیاد فصل 8 سریال گیم آو ترونز تا سال 2019 منتشر نشود و همین موضوع باعث شده است تا طرفداران بیشتر از قبل تشنهٔ دیدن این سریال گردند.

برای آن دسته از کاربرانی که در جریان نیستند، باید بگوییم که این سریال براساس سری رمان‌های A Song of Ice and Fire (ترانۀ یخ و آتش) ساخته شده است که همراه با کتاب پنجم تحت عنوان A Dance with Dragons (رقص با اژدهایان) در سال 2011 منتشر شد. درحال‌حاضر هم نویسندۀ فیلنامه و کانال HBO به‌سختی درحال تهیۀ متریال جدید برای ساخت اپیزودهای بعدی هستند.

به گزارش Motherboard، یک مهندس نرم‌افزار فول‌استک به‌نام Zack Thoutt مشغول نوشتن فصل‌های کتاب بعدی سریال گیم آو ترونز است. به‌طور دقیق، زَک درحال آموزش دادن یک شبکۀ عصبی است که رویدادهای آینده را پیش‌بینی کند.

شبکه‌های عصبی به‌اصطلاح Recurrent (تکرارشونده) یک زیرشاخه از حوزۀ شبکه‌های عصبی است که با دیتاهایی مانند متن به‌خوبی کار می‌کند؛ این شبکۀ عصبی هنوز کامل نیست و گاهاً اشتباهاتی را نیز مرتکب می‌شود. درمورد کار این سیستم، زَک گفته:

اول یک کلمۀ اولیه به سیستم می‌دیم که اون کلمه غالباً نام یک شخصیت از سریاله، سپس تعداد کلماتی که بعد از کلمۀ اولیه تولید میشن مشخص خواهد شد.

این دولوپر 5 فصل اول کتاب جدید را به سیستم اضافه کرده است که علاقمندان می‌توانند در گیت‌هاب به آن‌ها دسترسی پیدا نمایند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon