نصب وایبر روی ویندوز

نصب وایبر روی ویندوز

اپلیکیشن Viber این امکان را به کاربران در سرتاسر دنیا می دهد تا به صورت کاملا رایگان بتوانند برای یکدیگر پیام متنی بفرستند، تماس بگیرند، عکس به اشتراک بگذارند و حتی ویدیو مشاهده کنند. این اپلیکیشن برای سیستم عامل های اندروید، آی او اس، ویندوز، بلک بری و ... در دسترس است. با توجه به استقبال گسترده ای که از این اپلیکیشن از سوی کاربران صورت گرفت، نسخه ای از اپلیکیشن Viber برای سیستم عامل های ویندوز، مکینتاش و لینوکس نیز طراحی شد که با Sync شدن با نسخه موبایل این اپلیکیشن، امکان برقراری تماس، چت و ... با لیست تماس ذخیره شده روی تلفن همراه را از طریق نسخه دسکتاپ فراهم می سازد.

نسخه دسکتاپ اپلیکیشن Viber نه تنها می تواند اصطلاحاً Contact List موبایل را وارد سیستم عامل کند، بلکه در این نسخه امکان مشاهده تاریخچه تماس ها در سیستم عامل های موبایل اندروید، آیفون، ویندوز فون و بلک بری نیز فراهم شده است. علاوه بر این، امکان سوئیچ کردن یک تماس وایبری که با موبایل ایجاد شده به دسکتاپ هم وجود دارد. به عبارت دیگر بدون قطع کردن تماس، می توان ادامه مکالمه ای که با موبایل آغاز شده است را روی دسکتاپ داشت. در ضمن امکان داشتن مکالمات تصویری و همچنین مکالمات گروهی هم در این نسخه از Viber فراهم شده است.

به طور خلاصه، برخی ویژگی های اصلی Viber برای دسکتاپ عبارتند از: امکان مکالمات صوتی و تصویری با کیفیت بسیار بالا ارسال متن و تصویر به صورت رایگان مکالمات گروهی عدم نیاز به ثبت نام مجدد یکپارچگی اطلاعات مابین تلفن همراه و دسکتاپ امکان سوئیچ کردن تماس ها مابین موبایل و دسکتاپ برای نصب این اپلیکیشن روی دسکتاپ ابتدا می بایست آخرین نسخه از آن را روی موبایل خود نصب نماییم و پس از آنکه اطمینان حاصل کردیم که اپلیکیشن بدون هیچ مشکلی روی موبایل کار می کند، می توانیم اقدام به نصب نسخه دسکتاپ Viber نماییم.

همانطور که در تصویر فوق می بینیم، از آدرس viber.com/products/windows نسخه سیستم عامل مد نظر خود را انتخاب کرده (در این آموزش نحوه نصب Viber روی سیستم عامل ویندوز 8.1 آموزش داده خواهد شد) و روی دکمه Get Viber کلیک می کنیم. فایل نصب این اپلیکیشن در مسیری که تعریف می کنیم دانلود خواهد شد. به سادگی با کلیک کردن روی این فایل، نصب اپلیکیشن Viber روی سیستم عامل ویندوز 8.1 آغاز خواهد شد:

پس از اتمام نصب، با پنجره زیر مواجه خواهیم شد:

در این مرحله از نصب از کاربر سوال می شود که آیا اپلیکیشن Viber را روی موبایل خود نصب کرده است یا خیر. اگر پاسخ به این سوال خیر باشد، از کاربر خواسته می شود که ابتدا نسخه موبایل را نصب نماید و اگر هم پاسخ مثبت باشد به مرحله بعد که در زیر مشاهده می شود خواهیم رفت:

در اینجا از ما خواسته می شود تا کشور خود را انتخاب کرده سپس شماره همراه مان را وارد نماییم (به خاطر داشته باشیم که صفر اول شماره همراه را وارد نکنیم). پس از تکمیل، می بایست روی دکمه Continue کلیک می کنیم اما پیش از این کار بایستی ابتدا از اتصال موبایل خود به اینترنت اطمینان حاصل کرده سپس اپلیکیشن Viber را روی موبایل خود اجرا کنیم. حال پس از کلیک کردن روی دکمه Continue یک کد فعال سازی برای موبایل ما ارسال خواهد شد که آن را می بایست در پنجره ای که در تصویر زیر مشاهده می کنیم وارد نماییم:

در این مرحله از نصب که ممکن است کمی هم به طول انجامد نسخه دسکتاپ Viber با نسخه موبایل اصطلاحاً Sync خواهد شد و اطلاعات موبایل به دسکتاپ انتقال پیدا خواهد کرد:

همانطور که در تصویر زیر مشخص است، نسخه دسکتاپ اپلیکیشن Viber به درستی نصب شده و اطلاعات گوشی هم وارد آن شده اند:

در تصویر فوق آیکانی هست که با یک دایره قرمز رنگ مشخص شده است. در واقع پنجره مربوط به این آیکان گروه های وایبر را نشان می دهد. آیکانی که با دایره زرد رنگ مشخص شده است در بر گیرنده لیستی از کلیه شماره های ذخیره شده در موبایل است که صاحبین آن شماره ها اپلیکیشن وایبر را روی موبایل خود نصب دارند. آیکانی که با یک دایره سفید رنگ مشخص شده است نشانگر آخرین فعالیت های صورت گرفته در وایبر است. آیکانی که با دایره آبی رنگ مشخص شده است امکان شماره گیری و ایجاد یک ارتباط وایبری را فراهم می سازد. در نهایت آیکانی که با رنگ سبز مشخص شده است این امکان را به ما می دهد تا تنظیمات گسترده ای را روی نسخه دسکتاپ Viber اعمال نماییم.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon