نسخهٔ 50 مرورگر Opera همراه با قابلیت محافظت در برابر Cryptojacking

نسخهٔ 50 مرورگر Opera همراه با قابلیت محافظت در برابر Cryptojacking

تاکنون وب‌سایت‌ها از روش‌های مختلفی برای کسب درآمد مانند تبلیغات استفاده می‌کردند اما اخیراً موضوع ارزهای دیجیتالی (کریپتوکارنسی) به وجود آمده و سایت‌ها می‌توانند با افزودن اسکریپت‌های به خصوصی، از ‌CPU سیستم کاربران‌شان استفاده کنند تا معادلات پیچیدهٔ ریاضیاتی را حل کرده و به درآمد برسند! در این پست به سراغ مرورگر Opera رفتیم که راه‌حلی برای این مشکل پیدا کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

بسیاری از وب‌سایت‌ها از طریق Cryptocurrency Mining در داخل مرورگرها، از کاربران‌شان کسب درآمد می‌کنند. در واقع، این سایت‌ها به جای نشان‌ دادن تبلیغات مزاحم، از توان CPU کاربران‌شان برای حل مسائل ریاضی استفاده می‌کنند که بعضاً برای ایجاد سکه‌های دیجیتالی گران‌بها استفاده می‌شود.

به این نوع رمزگشایی اصطلاحاً Cryptojacking گفته می‌شود و این در حالی است که ورژن ۵۰ مرورگر اپرا با امکان محافظت داخلی در برابر کریپتوجکینگ آمده است. برای فعال‌ کردن چنین قابلیتی، به راحتی از داخل مرورگر در بخش Preferences گزینهٔ Adblocker را فعال سازید.

اگر می‌خواهید آگهی‌ها را مشاهده کنید (چرا که برخی از وب‌سایت‌ها در مورد Adblocking محدودیت دارند) و در عین حال خودتان را در برابر Cryptojacking محافظت کنید، به سادگی تیک گزینهٔ No Coin را بزنید. در بیانیه‌ای مدیر بخش دسکتاپ اپرا (Krystian Kolondra) گفت:

ما طرفدار فعالان حوزهٔ Cryptojacking هستیم اما به راحتی قبول نمی‌کنیم تا وب‌سایت‌ها از کامپیوترهای کاربران برای دستیابی به سکه‌های دیجیتال آن‌ هم بدون داشتن رضایت یا آگاهی آنها استفاده کنن. با اپرا 50 جدید، ما می‌خواهیم سال 2018 رو با فراهم‌ کردن یک راه ساده برای افراد شروع کنیم تا کامپیوترهاشون رو را کنترل کنن.

به طور کلی،‌ Cryptojacking یک تِرِند نگران‌کننده است. مطالعه‌ای از AdGuard که در نوامبر 2017 منتشر شد نشان داد که 33000 وب‌سایت از اسکریپت‌های Crypto-coin Mining به عنوان یک تاکتیک کسب درآمد استفاده می‌کنند و AdGuard تخمین زد که هر ماه ۱ میلیارد نفر از این سایت‌ها دیدن می‌کنند.

AdGuard به 100,000 مورد از وب‌سایت‌های بسیار محبوب (با توجه به رتبهٔ الکسا) نگاه کرده و کشف کرد که تعداد وب‌سایت‌هایی که از Cryptojacking استفاده می‌کنند هر ماه 31٪ افزایش می‌یابد.

اپرا اولین مرورگری است که این مسأله را با اضافه‌ کردن محافظ Cryptojacker در داخل مرورگر حل کرده است اما احتمالاً این آخرین بار نخواهد بود و مرورگرهای دیگر هم به سراغ آن خواهند رفت.

در حال حاضر، مرورگر اپرا نسخهٔ 50 در دسترس است و می‌توانید آن را دانلود و استفاده کرده و تجربیات خود از کارکرد آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon