موتور جستجوی گوگل در تلاش است تا جستجوی تصاویر را به فروشگاه تبدیل کند!

موتور جستجوی گوگل در تلاش است تا جستجوی تصاویر را به فروشگاه تبدیل کند!

شرکت گوگل به تازگی ابزاری به قسمت جستجوی تصاویر خود افزوده است. این ابزار که «“Style Ideas» نام دارد، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا تولیدات دنیای مد را دنبال کنند. با استفاده از این ابزار نوین، می‌‌توانید لباس های خود را به‌سادگی ست کنید! برای آشنایی بیشتر با این قابلیت جدید موتور جستجوی گوگل، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

همان‌طور که در تصاویر می‌بینید، این جستجوهای تصویری با استفاده از تلفن همراه و برای یافتن یک کیف زنانه از فروشگاه‌های تولید لباس زارا انجام شده‌اند. در عکس فوق، تعدادی از کالاهای مشابه کیف زنانه را مشاهده می‌کنید. در قسمت پایین عکس‌ها، مدل‌های مختلفی از ست کردن این کیف با لباس‌های مختلف را می‌بینید؛ از کت لی و پوتین‌های چرمی خاکستری رنگ گرفته تا دخترکی با حجاب به رنگ صورتی.

قطعا گوگل قصد دارد با استفاده از این ابزار جدید، کالاهایی را در معرض دید مردم قرار دهد و مردم نیز به گوگل به عنوان محلی برای خرید الکترونیک نگاه کنند. احتمالا مردم در آینده برای خرید، به جای پورتال‌هایی مثل Amazon و eBay، از گوگل استفاده کنند.

گرچه گوگل در حوزهٔ جستجو بسیار مشهور است، اما هنگامی که سخن از جستجوی کالا به‌میان می‌آید، آمازون بر گوگل پیشی می‌گیرد. در همین راستا، شرکت تجارت الکترونیک و تازه تاسیس BloomReach در سال گذشته یک نظرسنجی انجام داد که بر اساس آن، حدود 55 درصد از خریداران آنلاین در ایالات متحده، جستجوی خود را از آمازون شروع می‌کنند. این در حالی است که این میزان نسبت به نتایج نظرسنجیِ مشابهی که ۲ سال پیش توسط همین شرکت انجام شد، افزایش پیدا کرده بود (۲ سال پیش این میزان برابر با 44 درصد بود.) در آن زمان، درصد خریدارانی که جستجو برای خرید را از موتورهای جستجویی مثل گوگل آغاز می‌کردند، از 34 درصد به 28 درصد تنزل پیدا کرد (طبق نظرسنجی‌ دیگری که اخیرا صورت گرفته، نتایج مشابهی به‌دست آمده است.)

به‌نظر می‌رسد هدف این ابزار فقط رسیدن به شرکت آمازون نیست بلکه گوگل نیم‌نگاهی به Pinterest نیز دارد! وبسایت پینترست نیز ابزاری مانند Style Ideas گوگل را به افزونهٔ نسخهٔ جدید مرورگر کروم خود افزوده است؛ این افزونه کروم امکانی برای کاربران فراهم می‌آورد تا عکس‌هایی که در پینترست به صورت آنلاین نمایش داده می‌شوند را ذخیره کنند. همچنین این افزونه به کاربران اجازه می‌دهد تا آیتمی را انتخاب کرده و از پینترست بخواهند که آیتم‌های مشابه را، بر اساس نرم‌افزار تشخیص تصویر خود، به ایشان عرضه کند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon