منابع تازه برای طراحان وب: جولای ۲۰۱۵

منابع تازه برای طراحان وب: جولای ۲۰۱۵

طراحان وب همیشه به دنبال منابع تازه و رایگان برای استفاده می باشند تا بتوانند راحت تر و در عین حال سریع تر کارهای خود را توسعه دهند. در این مقاله ما قصد داریم شما را با تعدادی از این منابع که خیلی کاربردی می توانند واقع شوند آشنا کنیم. با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

Aladdin
این پلاگین قابلیت های بیشتری را به وردپرس می افزاید و شباهت زیادی به Spotligh -موتور جست وجویی مخصوص سیستم عامل مکینتاش- دارد. به وسیله ی آن، شما از امکان دسترسی سریع به فایل ها و پوشه های درون سیستم عامل مک خود برخوردار خواهید شد. وقتی که این پلاگین را نصب کردید، دو بار کلید Shift را فشار داده و کلمه ی مورد نظر را جست و جو کنید. با استفاده از این پلاگین، شما می توانید ادمینستریتور وردپرس خود را، در دسترس تر کنید.

SiteOrigin CSS
این مورد در حقیقت پلاگینی قدرتمند برای سفارشی ساختن ظاهر قالب شما است. پس از نصب شدن این پلاگین، پنل جدیدی  در منوی Appearance > Custom CSS به وجود می آید. در این بخش جدید، شما می توانید کدهای CSS مورد نظر خود را نوشته و یا از بخش GUI -رابط کاربری گرافیکی- به طور مستقیم، ظاهر وب خود را با استفاده از CSS تغییر دهید. هر کدی که در این بخش وارد کنید، اصطلاحا Override می شود روی کدهای قبلی و در نتیجه شما خروجی دلخواه خود را خواهید یافت.

DynamicsJS
این منبع در حقیقت کتابخانه ای از جاوا اسکریپت می باشد که انیمیشن هایی که بر اساس قوانین فیزیک ساخته شده اند را در خود جای داده است. با استفاده از DynamicsJS می توانید کدهای HTML و المنت های SVJ خود را با بیشترین کارایی و بدون هیچ گونه وابستگی ای، به انیمیشن های زیبا تبدیل کنید. دینامیکس جی اس در مرورگرهای Safari 7+،  Firefox 35+، Chrome 34 و IE10 و بالاتر تست شده و به بهترین نحو عمل می کند.

Airplane Mode
این پلاگین از ارسال درخواست های HTTP خارجی وردپرس جلوگیری می کند. مانند اتصال به Google Fonts و Gravatar و درخواست های ارسالی از طریق آپدیت کننده ی وردپرس که برای بررسی وجود نسخه ی جدید پلاگین ها استفاده می شود. از این پلاگین مفید می توان در هنگام توسعه ی لوکال (روی سیستم خود) و مخصوصا در هنگامی که شما در حال توسعه با اینترنتی کم سرعت هستید استفاده کرد.

Coverr
این سایت مجموعه ای از ویدیوهای آموزشی است که به رایگان می توانید از آن ها استفاده کنید. توجه کنید که قبل از استفاده، حتما بخش نحوه ی استفاده را مشاهده کنید تا به مشکلی بر نخورید.

VibrantJS
با استفاده از VibrantJS می توانید رنگ های اصلی یک تصویر را به دست بیاورید. هم چنین VibrantJS چند API در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن ها شما می توانید رنگ های بدست آمده را پردازش کنید. پردازش هایی مانند تغییر دادن رنگ و هم چنین بدست آوردن مناسب ترین ترکیب رنگی برای بکگراند و متن. با استفاده از این موارد شما می توانید ظاهر سایت خود را بهبود ببخشید. مثلا می توانید از یک رنگ مناسب برای هنگامی که تصویر شما به طور کامل بارگذاری نشده است استفاده کنید.

GradifyCSS
این کتابخانه، دو رنگ را دریافت می کند و به شما یک گرادینت ساخته شده با استفاده از CSS تحویل می دهد. همانند VibrantJS شما می توانید از این رنگ ها به عنوان یک نگه دارنده ی مکان تصاویر، برای زمانی که تصویر به طور کامل بارگذاری نشده است، و یا به عنوان یک پوشش رنگی، استفاده کنید.

PurifyCSS
کدهای CSS استفاده نشده در سایت را از Stylesheet سایت شما پاک می کند. شما می توانید از آن برای کمتر ساختن حجم فایل سی اس اس فریم ورک هایی مانند Bootstrap و Foundation تا حدود 40% استفاده کنید.

توجه: اتخاذ چنین رویکردی نقاط ضعفی هم دارد. فرض کنید که شما از برخی کدهای بوت استرپ استفاده نکرده و با استفاده از روش فوق آن ها را حذف می کنید اما در آینده تصمیم به استفاده از یکی از قابلیت های این فریم ورک می کنید که در آن صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

Title Capital for WordPress
با استفاده از این پلاگین می توان عنوان مطالب را به صورت استاندارد در آورد (البته این در صورتی است که شما از وردپرس استفاده کنید.) این پلاگین برای سایت هایی که دارای چند نویسنده هستند، بسیار مفید است. چون با استفاده از این پلاگین می توان نوشته های همه ی نویسندگان را هماهنگ کرد.

GitHub Updater
این پلاگین به کاربران امکان نصب و آپدیت خودکار پلاگین های قرار داده شده در Github را می دهد. با وجود نام انتخابی این پلاگین که حاوی واژه گیت هاب است اما این پلاگین از Bitbucket  و GitLab نیز پشتیبانی می کند. علاوه بر این موارد، یک مخزن از پلاگین نیز در این مورد تعبیه شده است. استفاده از این پلاگین برای توسعه دهندگانی که پلاگین های خود را منحصرا برای کاربران می سازند مفید است.

Code Examples
در حقیقت مجموعه از کدهایی است که توسط تیم بازبینی کننده ی تم های وردپرسی نوشته شده است. در حال حاظر، کدهایی که در این مجموعه قرار دارند شامل، سازنده ی اجزایی برای سفارشی ساختن قالب، ساخت بخش تنظیمات، ساخت پنل ها و … می باشد. در آینده ای نزدیک کدهای بیشتری به این موارد اضافه می شود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon