منابع تازه برای طراحان وب

منابع تازه برای طراحان وب

توسعه دهنده وب بودن شغل هیجان انگیزی است زیرا همیشه ابزارهایی تازه ای هستند تا آن ها را امتحان کنید و وقت خود را با آن ها بگذرانید. با این حال پیدا کردن این ابزارها کار ساده ای نیست. اما ما برای شما این کار را ساده کرده ایم و با بررسی ابزارهایی که به تازگی در دنیای وب منتشر شده اند، منابعی را انتخاب کرده ایم. برای اطلاع از آخرین پیشرفت‌ها در این زمینه، با سکان آکادمی همراه باشید.

Monocle 
یک کتابخانه کوچک جاوا اسکریپت است که همراه با اسکرول کردن کاربر بخشی از صفحه را بزرگتر از بقیه محتوا نشان می دهد. با الهام گرفتن از فلش، توسعه دهنده این کتابخانه این افکت را با استفاده از JS و CSS3 ایجاد کرده است. بنابراین شما بدون وابسته بودن به افزونه های فلش می توانید این افکت را روی وب سایت خود اعمال کنید. مونوکل به تازگی نسخه جدیدی از OS X با نام یوسیمیتی وارد بازار شد و سرانجام رابط کاربری آن به رابطی شبیه (اما تخت تر و شفاف تر) به iOS 7 تغییر پیدا کرد. بنابراین برای تنظیم اپلیکیشن خود با رابط کاربری جدید OS X آماده اید؟ OS X App Icon Template یک قالب PSD برای طراحی آیکان اپلیکیشنهای OS X است. هنگامی که در حال طراحی آیکان اپلیکیشن خود هستید، شما می توانید ببینید و به روشنی تصور کنید که آیکان شما در بخش های مختلف یوسیمیتی از جمله در داک یا در فولدرها یا ... چگونه به نمایش در می آید.

Marka 
یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که به راحتی به شما این امکان را می دهد تا یک آیکان، یا علامت و یا نشانه را تنها با استفاده از یک عنصر HTML ایجاد کنید. این کتابخانه در حال حاضر 36 آیکان را عرضه کرده است. شما همچنین می توانید که سایز و رنگ هر آیکان را با تغییر پارامترهای جاوا اسکریپت یا با استفاده از استایل های CSS تغییر دهید. دمویی که صفحه اصلی این کتابخانه قرار گرفته است به خوبی نشان می دهد که به چه زیبایی می توان یک آیکان را به آیکان دیگری تبدیل کرد.

به طور کلی زمانی که ما اندازه صفحه نمایش را، هنگامی که یک تصویر در حال نمایش است کوچک می کنیم، تصویر هم به مقیاس صفحه بدون توجه به یک نقطه کانونی کوچک می شود و در پی آن ممکن است بخش اصلی تصویر شما نیز از بین برود. این افزونه، همان طور که از نامش پیداست، به وجود آمده تا این مشکل را برطرف کند. کار اصلی این افزونه این است که به صورت هوشمند تصویر را با توجه به نقطه کانونی که شما برای آن تعریف می کنید با کوچک شدن صفحه Crop می کند.

Markdown Table 
یک ابزار برای ساختن جدول فقط با استفاده از وب است. شما با استفاده از این ابزار به سادگی می توانید که ستون ها و سطرهای جدید تعریف کنید یا اطلاعاتی به آن ها وارد کنید.

CSS Gradient Inspector 
یکی از ابداعات برای زبان CSS است. اگر شما یک گرادیانت زیبایی که با CSS تعریف شده را مشاهده کردید که می خواستید بدانید چگونه کدنویسی شده است، این افزونه کروم را حتماً دانلود کنید. هنگامی که افزونه را نصب کردید یک بخش به DevTools اضافه می شود که تمامی جزئیات گرادیانت را در اختیار شما می گذارد.

UiGradient 
یک وب سایت است که برخی از رنگ های زیبا و هماهنگ برای ترکیب در گرادیانت را در اختیار شما قرار می دهد. قابلیت جذاب این سایت این است که شما به سادگی می توانید کد CSS آن گرادیانت را دریافت کنید.

Runnable 
یک وب سایت است که به شما توانایی اجرای قطعه کدهای خود را می دهد که توانایی اجرای زبان هایی نظیر SQL، PHP، Ruby و Bash را نیز می دهد. همین امکانات است که این وب سایت را یک مرجع عالی برای یافتن و اشتراک گذاشتن کدهای سمت کاربر و سمت سرور را می دهد.

CSS Trashman 
زبانی است که به سادگی می توان آن را یاد گرفت و از آن استفاده کرد اما از طرفی هم یکی از سخت ترین زبان ها برای مدیریت است. با گذشت زمان و رشد CSS شما احساس می کنید که کدهای CSS وب سایت شما خیلی بد به نظر می رسند و پر از موارد زیادی هستند. این زمانی است که شما باید دوباره کدهای خود را آزمایش کنید و CSS Trashman توانایی این را دارد که کمی از سختی کارتان بکاهد. این ابزار دو قسمت DOM و CSS سایت شما را مورد آزمایش قرار داده و بهینه ترین خروجی را به شما می دهد.

ColorSublime 
مجموعه ای از تم هایی برای ویرایشگر کد سابلایم است. شما قبل از دانلود و استفاده از یک کد می توانید پیش نمایش آن را مشاهده کنید. همچنین افزونه Colorsublime نیز به شما این امکان را می دهد که یک تم را به صورت مستقیم به نرم افزار خود وارد کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon