مقایسهٔ درآمد دولوپرهایی که از Space استفاده می‌کنند با علاقمندان به Tab در گزارش 2017 استک اورفلو

مقایسهٔ درآمد دولوپرهایی که از Space استفاده می‌کنند با علاقمندان به Tab در گزارش 2017 استک اورفلو

بر اساس نظرسنجی سال 2017 استک اورفلو، دولوپرهایی که از اِسپیس استفاده می‌کنند بیش از دولوپرهایی که از تَب استفاده می‌کنند پول درمی‌آوردند و این در حالی بود که علاقمندان به اِسپیس، از درآمدی چیزی در حدود 2/4 سال تجربهٔ کاری برخوردار بودند. 

دولوپرهای اِسپیسی در مقابل دولوپرهای تَبی
بر اساس تحلیل و بررسی‌های اولیۀ اطلاعات خام نظرسنجی استک اورفلو در سال 2017، برنامه‌نویسانی که از اِسپیس استفاده می‌کردند بیش از گروه دیگر پول درمی‌آوردند به طوری که با توجه به این نظرسنجی که 28675 پاسخ به آن داده شده بود، 40.7 % از برنامه‌نویسان از تَب استفاده می‌کردند و 41.8 % افراد از اِسپیس و تعداد افرادی که از هر دو رویکرد استفاده می‌کردند هم 17.5% بود.

در حالی که میانگین درآمد دولوپرهایی که از اِسپیس استفاده می‌کردند 59.140 دلار در سال 2017 بود، میانگین درآمد دولوپرهایی که از تَب استفاده می‌کردند 43.750 دلار بود که به‌ میزان 8.6% کمتر از گروه اول است! همچنین در این تحقیق استک اورفلو معلوم شد که استفاده از اِسپیس، درآمد دولوپر را چیزی معادل با 2.4 سال تجربهٔ کاری بالا می‌برد.

جدول زیر تفاوت بین درآمد دولوپرهای کشورهای ایالات متحده، هند، انگلستان، آلمان و کانادا را بر اساس معیار استفاده از اِسپیس یا تَب در سال 2017 نشان می‌دهد که با توجه به این آمار، درمی‌یابید که تفاوت درآمد در کشورهای اروپایی کمتر و در کشور هند بیشتر است (البته نیاز به توضیح نیست که تفاوت استفاده از اِسپیس یا تَب تنها فاکتور تفاوت درآمدها نیست.)

از این نظرسنجی اطلاعات جالب دیگری نیز به‌ دست آمد که می‌توانید در مقالهٔ نتایج نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow در سال ۲۰۱۷ به مطالعهٔ آن‌ها بپردازید. شما از اِسپیس استفاده می‌کنید یا تَب و به‌ نظر شما آیا تفاوتی مابین استفاده از این دو در میزان حقوق دریافتی دولوپرهای ایرانی نیز وجود دارد؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را در این باره با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon