معرفی پلاگین Magic Mirror در ابزار طراحی Sketch 3 برای طراحی رابط کاربری iOS

معرفی پلاگین Magic Mirror در ابزار طراحی Sketch 3 برای طراحی رابط کاربری iOS

اصطلاح Wireframing عبارت است از طراحی اولیه ی ظاهر اپلیکیشن ها یا صفحات وب به طوری که ساختار و چارچوب کلی آن ها مشخص شود. برای انجام این مرحله ی مهم از فرآیند طراحی که به صورت عینی جزئیات طرح را نمایش می دهد، می توان از ابزارهای مختلفی مثل یک قلم و کاغذ ساده تا نرم افزارهای پیشرفته ای که به این منظور طراحی شده اند استفاده کرد. یکی از بهترین گزینه هایی که برای کشیدن وایرفریم اپلیکیشن های iOS وجود دارد Sketch 3 است. اگر نیاز داشته باشید که این مدل های آزمایشی را برای نمایش آزمایشی دیجیتالی در یک وب سایت یا اعلامیه ی مطبوعاتی آماده کنید، یک پلاگین جدید به نام Magic Mirror می تواند طرح شما را در هر زاویه و شکلی که دوست داشته باشید بکشد. برای آشنایی بیشتر با این ابزار، با سکان آکادمی همراه باشید.

طراحان و توسعه دهندگان Magic Mirror ادعا می کنند که پلاگین آن ها "یک نسخه ی ساده از Embeded Smart Objects فتوشاپ برای Sketch" است، که به طور مؤثری امکان یادگیری قابلیت های پیچیده ی فتوشاپ را افزایش می دهد. علاوه بر بحث سادگی آن، چگونگی کار Magic Mirror تا حدی صریح و واضح است.

یکی از امکانات قدرتمند نسخه ی 3 و بالاتر فتوشاپ لایه ها هستند که می توانند اجزای مختلف یک تصویر را جدا کنند و در یک لایه ی مجزا قرار دهند تا کار روی هر لایه مستقل از سایر لایه ها صورت گیرد. قابلیت قدرتمند دیگر آن Artboard ها هستند که این امکان را فراهم می کنند تا چندین صفحه را در یک سند فتوشاپ داشته باشیم. در فتوشاپ هر شکل در لایه ی "Shape" مخصوص خود قرار می گیرد. ب

به طور خلاصه Magic Mirror در میان تمام لایه های MSShapeGroup در یک صفحه بارها و بارها می گردد و تمامی Artboard-Layer هایی که هم نام هستند را پیدا می کند. آن گاه مسیر NSBezierPath را بررسی می کند و نقاط چهار گوشه را بیرون می کشد. سپس محتوا در اختیار  Core Image -فریم ورک پردازش تصویر در iOS و مک اواس ۱۰- قرار می گیرد تا افکت های پرسپکتیو روی آن صورت گیرد و با استفاده از قابلیت Pattern Fill الگویی را روی تصویر تبدیل شده پیاده می کند.

پلاگین از روش پر کردن الگو برای کشیدن طرح های شما استفاده می کند، و این امکان را به شما می دهد تا آن ها را دقیقاً نزدیک به شکل یا اندازه ای که می خواهید درآورید، یا زاویه ی نمایش را تنظیم کنید. هدف اصلی این خواهد بود که طرح های اپلیکیشن را به عکس های مناسب برای وب سایت ها که عملی بودن و قابلیت اجرای آن ها را نشان دهد، تبدیل کنید.

بهتر از هر چیز این است که Magic Mirror رایگان است، البته اگر از کار با آن لذت بردید می توانید از طریق امکانی که در وب سایت آن قرار دارد یک کمک حداقل 5 دلاری به توسعه دهندگان آن بکنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon