معرفی سرویس ارائه دهنده ی خدمات ابری Pibox

معرفی سرویس ارائه دهنده ی خدمات ابری Pibox

رشد روز افزون حضور اینترنت در زندگی روزانه ی افراد و حجم بالای اطلاعاتی که نیاز به فضایی برای ذخیره سازی دارند موجب شده است که این روزها رد پای رایانش ابری و سرویس دهندگان ابری را در هر وب سایت یا وبلاگ، یا مجله ی فناوری اطلاعات ببینیم. کاربران برای استفاده از مزایای بی شمار این سرویس ها از جمله اجرای برنامه های کاربردی روی ابر بدون نیاز به رایانه هایی با سرعت بالا و پردازنده های قدرتمند، دسترسی به آخرین نسخه های برنامه های تحت وب  بدون نیاز به پرداخت پول اضافی جهت به روز رسانی آن ها، ظرفیت های نامحدود برای ذخیره سازی اطلاعات و به اشتراک گذاری فایل ها برای استفاده ی چندین کاربر به طور هم زمان و بسیاری از مزایای دیگر به دنبال آشنایی با سرویس دهندگان این خدمات هستند تا از میان سرویس های موجود، سرویس دهنده ای را که با شرایط آن ها سازگارتر است انتخاب کنند. در این مقاله از میان بسیاری از این سرویس ها همچون Dropbox، iCloud، Google Drive، One Drive و ... سرویس ذخیره ساز ابری و به اشتراک گذاری فایل های Pibox را انتخاب کرده ایم تا به شما معرفی کنیم. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

Pibox سرویس دهنده ای است که این امکان را به شما می دهد تا فایل های خود را بر روی فضایی اختصاصی از سرورهای آن قرار دهید و در هر زمان و مکانی که به این فایل ها نیاز داشتید با اتصال به اینترنت به آن ها دسترسی داشته باشید. با استفاده از این سرویس اطلاعات شما محدود به فضای حافظه ی یک کامپیوتر نمی شود، بلکه روی اینترنت قرار می گیرد، و نه تنها خودتان می توانید از هر جایی به آن ها دسترسی داشته باشید، بلکه می توانید آن ها را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید.

ایجاد حساب کاربری برای استفاده از خدمات
هر کاربری که بخواهد از خدمات این سرویس استفاده کند می تواند به سایت Pibox.com مراجعه کند و لازم است که از قبل در شبکه ی اجتماعی فیس بوک ثبت نام کرده باشد، و یک حساب کاربری در آن داشته باشد. آن گاه با همان حساب کاربری فیس بوک می تواند برای استفاده از این سرویس ثبت نام کند. نکته ی جالبی که باید بدانید این است که خدمات این سرویس تنها در اختیار کاربران بالای سیزده سال قرار می گیرد و طبق ضوابط استفاده از این سرویس، ارائه دهندگان آن در صورتی که متوجه استفاده ی کودکان کم تر از سیزده سال از این سرویس بشوند این اختیار را خواهند داشت تا فایل های آن ها را از فضای سرورهای خود حذف کنند.

حافظه ی ابری، مکانی مناسب برای ذخیره ی فایل ها
پس از آن که با حساب کاربری خود وارد سایت شدید فضایی با حجم پیش فرض 3,14 گیگا بایت در اختیار شما قرار می گیرد تا فایل های دلخواه خود را روی آن ذخیره کنید. البته شما می توانید با دعوت از سایر دوستان خود به استفاده از خدمات این سایت، به طور رایگان در ازای معرفی هر یک از دوستان، فضایی اضافه با حجم 1 گیگا بایت دریافت کنید که این میزان حجم اضافه ی می تواند تا 20 گیگا بایت باشد.

با ذخیره ی فایل ها روی ابر و دسترسی مستقیم به آن ها به جای استفاده از لینک ها، علاوه بر افزایش سرعت دسترسی، جستجو و ویرایش فایل ها هم آسان تر می شود و شما می توانید به طور مستقیم روی ابر آن ها را مدیریت کنید و برای دیگران ارسال کنید. ارسال فایل ها از یک شخص به شخص دیگر روشی امن تر نسبت به ارسال لینک ها است.

نکته ای که در مورد فایل های ارسالی باید رعایت شود این است که طبق توافقنامه ای که در زمان ایجاد حساب کاربران شرایط آن را قبول می کنند فایل های کاربران نباید محدودیت ها و قوانین کشورشان را نقض کند، مخالف شئونات اخلاقی و عرفی باشد، و حقوق مالکیت را نادیده بگیرد. در صورت عدم رعایت این شرایط مدیر سایت می تواند بدون اطلاع فایل ها را از فضای سرور حذف کند یا حتی حساب کاربر متخلف را بلوکه کند.

ارسال پیغام برای دوستان
علاوه بر ارسال و ذخیره ی بسیار آسان فایل ها با کیفیت بالا روی ابر و به اشتراک گذاری آن ها با دوستان، می توانید حتی با آشنایان خود گفتگو کنید و فیلم های و عکس های خود را از طریق Pibox برای آن ها بفرستید. البته شما می توانید با دوستان خود که کاربر Pibox نیستند هم ارتباط بر قرار کنید؛ کافی است یک لینک مستقیم برای آن ها بفرستید و آن گاه شروع به ارسال پیام نمایید. هم چنین یک روبات راهنما وجود دارد که می توانید سؤالات خود را در مورد خدمات این سرویس و نحوه ی استفاده و به کارگیری آن ها را از او بپرسید و پاسخ خود را با سرعت زیاد دریافت کنید!

اگر تجربه استفاده از خدمات این سایت را دارید، می توانید در بخش نظرات تجربیات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon