معرفی خلاق ترین شرکت‌های سال ۲۰۱۵

معرفی خلاق ترین شرکت‌های سال ۲۰۱۵

شرکتی تحت عنوان Fast Company بر اساس معیارهای مشخص و خاصی هر ساله اقدام به معرفی خلاق ترین شرکت های دنیا می کند و جالب است بدانیم در سال ۲۰۱۵ نام بسیاری از شرکت های مطرح دنیا را در لیست ۵۰ تایی این شرکت نمی یابیم. نکته جالب توجه این که امسال شرکت اپل -که در سال گذشته جایگاه ۱۴ را به خود اختصاص داده بود- توانست مقام دوم را کسب کند. در این پست با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید تا به معرفی ۱۰ شرکت برتر این لیست و دلایل موفقیت آن ها بپردازیم.

1- شرکت Warby Parker
در رتبه بندی سال ۲۰۱۵ این شرکت تولید کننده عینک جایگاه اول را به عنوان خلاق ترین شرکت سال به خود اختصاص داده است. این شرکت به عنوان یکی از شرکت های تجارت الکترونیک است که صرفا ۵ سال از تاسیس آن می گذرد.

2- شرکت Apple
در سال ۲۰۱۵ شرکت اپل که پارسال جایگاه ۱۴ را به خود اختصاص داده بود به جایگاه دوم صعود کرد. از جمله دلایلی که در کسب این جایگاه توسط این غول فناوری دنیا تاثیرگذار بوده اند می توان به بهبودهای صورت گرفته در iOS 8 و همچنین سیاست های سهل گیرانه تر این شرکت در قبال توسعه دهنده ها اشاره کرد.

3- شرکت Alibaba
علی بابا یک سایت معاملات آنلاین است که فعالیت آن جهانی است اما دفتر اصلی آن در کشور چین قرار دارد. این شرکت یک استودیو فیلمسازی نیز تحت عنوان Alibaba Pictures تاسیس کرده که هدفش ساخت ۸ الی ۱۰ فیلم در ژانرهای مختلف به صورت سالیانه است.

4- شرکت Google
گوگل که نیازی به توضیح ندارد و برای هر کاربر اینترنتی نامی آشنا است. زمانی که گوگل کروم بوک را به دنیا عرضه کرد، این شرکت از طرف بسیاری از منتقدین و سایر شرکت های رقیب مورد تمسخر واقع شد که مگر می شود کسی پول برای لپ تاپی بدهد که فقط با آن بشود در اینترنت گشت زد! اما فروش فوق العاده این محصول در سال ۲۰۱۴ تمام معادلات را بر هم ریخت. گوگل قصد دارد تا با این محصول خود، افرادی که از سنین پایین پا به دنیای فناوری می گذارند را وارد به اکوسیستم این شرکت کند تا کاربران محصولات خود همچون اندروید را بیش از این ارتقاء بخشد.

5- شرکت Instagram
این شبکه اجتماعی به خاطر ارتباط تنگاتنگ اش با صنعت مد توانست جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد. این شبکه اجتماعی توانسته در صنعت مد نقش بسزایی در افزایش محبوبیت فعالان این حوزه ایفا کند.

6- سازمان Color of Change
این سازمان به خاطر حمایت از حقوق مدنی در قرن بیست و یکم مورد تقدیر قرار گرفته است. این سازمان از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی مدافع حقوق شهروندان سیاه پوست است.

7- شرکت HBO
این شرکت در زمینه رسانه های تصویری فعال است و یکی از نقاط قوت اش این است که گروهی تحت عنوان Team B در آن کار می کند که این وظیفه را دارا است تا آدم های نخبه را دور هم جمع کرده و در این گروه عقل سلیم به چالش کشیده می شود و به گزینه های موجود با ذهنی باز نگاه کرده و در نتیجه کارهای خلاقانه ای صورت می دهند.

8- شرکت Virginia America
شرکت هواپیمایی ویرجینیا آمریکا تنها شرکت هوایپمایی است که در سیلیکون ولی قرار دارد -جایی که شرکت های مطرح فناوری همچون اپل در آن جا هستند- و شاید جو موجود در آن منطقه منجر شده تا این شرکت بیش از سایر رقبا خلاقیت به خرج داده، به حقوق مشتریان احترام بگذارد و به این بیزینس به شکل متفاوتی نگاه کند.

9- شرکت Indigo
یکی از برگ برنده های شرکت هواپیمایی ایندیگو این است که مشتریان این شرکت می توانند پروازی ارزان اما در عین حال باکیفیت را تجربه کنند. این شرکت قصد دارد تا در سال ۲۰۳۰ به بزرگ ترین شرکت هواپیمایی دنیا تبدیل شود.

10- شرکت Slack
مدیر سرویس اشتراک گذاری عکس Flikr اقدام به راه اندازی سرویس جدید تحت عنوان Slack کرده است که از آن طریق پرسنل یک شرکت ارتباطات داخلی، ارسال پیام، تبادل نظر و ... را انجام می دهند. جالب است بدانیم صرفا پس از یک روز از راه اندازی این سرویس آنلاین، ۸۰۰۰ هزار شرکت در آن ثبت نام کردند.

مشاهده سایر لیست خلاق ترین شرکت های سال ۲۰۱۵ از دید FastCompany.com

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon