معرفی بهترین مشاغل حوزه ی فناوری در سال 2016

معرفی بهترین مشاغل حوزه ی فناوری در سال 2016

اگر به دنبال یک شغل جدید در زمینه ی فناوری اطلاعات می گردید، این مقاله به شما کمک می کند که با 10 شغل برتر در این زمینه آشنا شوید که در سال 2016 نسبت به سایر مشاغل در جایگاه به مراتب بهتری قرار دارند. این فهرست، مشاغل را برحسب حقوق و دستمزد و تعداد فرصت های شغلی موجود درجه بندی کرده است. با سکان آکادمی همراه باشید.

اگر از شغل فعلی خودتان خسته شده اید و تصمیم دارید که تغییر شغل دهید به این نکته توجه کنید که در دنیای فناوری، برخی مشاغل نسبت به سایر شغل ها برتری دارند. پس، باید در زمان درست، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید و تصمیم درست را بگیرید. سایت کاریابی Glassdoor فهرستی از بهترین مشاغل را ارائه کرده است. البته مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و وکالت در این فهرست جایی ندارند.

فهرست ارائه شده ،25 شغل برتر برای سال 2016 را معرفی می کند که ما در این مقاله 10 شغل در حوزه ی فناوری را انتخاب کرده ایم. این فهرست شامل متوسط حقوق، تعداد فرصت های شغلی و امتیازی از 1 تا 5 است. البته توجه داشته باشیم که معیارهای انتخابی، بازار کار غرب هستند و مسلما فضای کاری در ایران با آنچه در کشورهای جهان اول دیده می شود کاملا متفاوت است.

دانشمند داده 
این شغل که اصطلاحا Data Scientist نامیده می شود، به عنوان جذاب ترین شغل قرن بیست و یکم نیز انتخاب شده است. دانشمند داده نیاز به مهارت های وسیعی در زمینه های گوناگون از جمله ریاضیات، آمار، مدل سازی پیش بینی و مهارت های استراتژی کسب و کار دارد. این شغل، نیازمند جمع آوری و آنالیز داده های عظیم یا همان Big Data برای نمایش فرصت های مخفی کسب و کار است.
- تعداد فرصت های شغلی: 1,736
- متوسط پایه حقوق: 116,840 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 4.1

معمار راهکار
به نظر می رسد که این فرصت شغلی خیلی در کشورمان ایران شناخته شده نباشد و بسیاری از شرکت ها وظایف چنین فردی را به کسانی که در سایر حوزه ها فعالیت می کنند تفویض کنند. به طور کلی، معماری راهکار موقعیتی است که کارشناس این حوزه می بایست معماری یک سیستم نرم افزاری را تعریف و تشریح کند به گونه ای که دربرگیرنده ی نمای کلی سیستم باشد. 
- تعداد فرصت های شغلی: 2,906
- متوسط پایه حقوق: 119,500 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.5

توسعه دهنده ی موبایل
یک توسعه دهنده ی موبایل، الزامات نرم افزار را به کدهای قابل برنامه ریزی و برنامه ها تبدیل می کند. معمولا یک توسعه دهنده ی موبایل در یک زمینه ی خاص دارای مهارت است، مانند توسعه ی تلفن همراه، نرم افزار های گرافیکی و نرم افزار کسب و کار.
- تعداد فرصت های شغلی: 2,251
- متوسط پایه حقوق: 90,000 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.8

مدیر تولید
وظیفه ی یک مدیر تولید، یافتن پلی ارتباطی میان فناوری، کسب و کار و تجربه ی کاربری به منظور تولید محصولی ارزشمند و عملی است. این فرد، بر پروژه ها و نحوه ی پیشرفت آن ها نظارت می کند.
- تعداد فرصت های شغلی: 6,607
- متوسط پایه حقوق: 106,680 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.3

مهندس نرم افزار
یک مهندس نرم افزار، مسئول چرخه ی حیات نسخه ی جدید یا اصلاح شده ی یک نرم افزار است. وی همچنین بر روی طراحی، کاربرد، پشتیبانی و ارزیابی نرم افزار کار می کند.
تعداد فرصت های شغلی: 49,270
متوسط پایه حقوق: 95,000 دلار
رتبه ی فرصت های شغلی: 3.3

مدیر تحلیل و ارزیابی
یک مدیر تحلیل و ارزیابی، نقشی کلیدی در طراحی استراتژی آینده ی یک شرکت دارد. این فرد برای رسیدن به نتیجه ای جامع و مطلوب از اطلاعات به دست آمده از سوابق و عملکرد گذشته ی شرکت بهره می برد.
- تعداد فرصت های شغلی: 982
- متوسط پایه حقوق: 105,000 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.7

مدیر توسعه ی نرم افزار
این فرد با پروژه های توسعه ی نرم افزار سر و کار دارد و بر جنبه های گوناگون کار مانند مراحل مختلف توسعه، مشتریان، مدیریت و فروش نظارت می کند.
- تعداد فرصت های شغلی: 1,199
- متوسط پایه حقوق: 135,000 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.4

مدیر تضمین کیفیت
یک مدیر تضمین کیفیت بر اجرای ضوابط مربوطه، روش های تولید و استاندارهای کیفیت یک محصول نظارت می کند.
- تعداد فرصت های شغلی: 3,749
- متوسط پایه حقوق: 85,000 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.4

طراح تجربه ی کاربری
یک طراح تجربه ی کاربری، مسئول ظاهر نهایی و نتیجه ی یک محصول است. این فرد برای این که اطمینان حاصل کند که محصول مورد نظر بهترین تجربه ی کاربری را فراهم می کند، روش های مختلفی را برای رسیدن به راهکار نهایی امتحان می کند.
- تعداد فرصت های شغلی: 863
- متوسط پایه حقوق: 91,800 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.6

معمار نرم افزار
یک معمار نرم افزار، متخصصی است که کاربردهای یک نرم افزار را طراحی کرده و تعیین می کند که نرم افزار چه طور در یک پروژه یا شرکت، ایفای نقش خواهد کرد.
- تعداد فرصت های شغلی: 653
- متوسط پایه حقوق: 130,000 دلار
- رتبه ی فرصت های شغلی: 3.4

آیا فهرست بهترین مشاغل حوزه ی فناوری در سال 2016 می تواند به شما در انتخاب شغل آینده تان کمک کند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon