معامله ی 3 میلیارد دلاری فروش نقشه های شرکت نوکیا به کمپانی های خودروسازی

معامله ی 3 میلیارد دلاری فروش نقشه های شرکت نوکیا به کمپانی های خودروسازی

پس از هفته ها شایعه پراکنی پیرامون فروش نقشه های شرکت HERE که زیر مجموعه ی کمپانی نوکیا است، این شرکت اعلام کرد که محصول خود را به گروهی از تولید کنندگان خودرو با قیمت 3 میلیارد دلار فروخته است. کمپانی های خودروساز آئودی، بی ام و، و دایملر ائتلافی را با هم تشکیل دادند تا واحد تهیه ی نقشه ی نوکیا را خریداری کنند. بنا بر اعلام شرکت نوکیا، تمرکز HERE بر توسعه ی نقشه برداری های دقیق و درست و هم چنین ارائه ی سرویس هایی است که این امکان را برای رانندگان فراهم می کنند تا تجربه کاملاً جدیدی را در رانندگی داشته باشند، به طور مثال یک رانندگی تمام اتوماتیک!

Rajeev Suri رئیس و مدیر عامل اجرایی نوکیا گفت: "با این گام ما آخرین مرحله ی دگرگونی نوکیا را کامل کردیم" تا مسیری را که این شرکت برای ادغام با Alcatel-Lucent –شرکت فرانسوی ارائه دهنده ی تجهیزات ارتباطات راه دور در سطح جهانی که نوکیا در آوریل 2015 اقدام به خرید آن کرد- برنامه ریزی کرده است را شفاف تر می سازد (به نظر می رسد که نوکیا خود را درگیر جنگ شرکت های اپل و گوگل در ارتباط با نقشه ها نکرده و خود به تنهایی مسیر پیشرفت را پیموده است. 

به محض آن که واحد نقشه برداری فروخته شود، نوکیا از دو بنگاه تجاری تشکیل خواهد شد: شبکه های نوکیا و تکنولوژی ها نوکیا. شبکه های نوکیا به ارائه ی سرویس ها و زیر ساخت پهن باند ادامه خواهد داد، در حالی که تکنولوژی های نوکیا روی توسعه ی و ارائه ی مجوزهای تکنولوژی های پیشرفته کار خواهد کرد.

خودروسازان با انجام این خرید به سمت ساخت پلتفرم ویژه ی خود برای تولید ماشین های بدون سرنشین که نیاز به دقت در نقشه برداری و تکنولوژی جی پی اس دارند، پیش خواهند رفت (البته این خودروهای بدون سرنشین هم با چالش های خاص خود رو به رو هستند. به طور مثال، یکی از مشکلات پیش روی آن ها مسئله تصادفات ماشین های بدون سرنشین است که تاکنون فقط گوگل با آن ها دست و پنچه نرم کرده است.) انتظار می رود پرونده ی ادغام نوکیا با آلکاتل لوسنت در نیمه ی اول سال 2016 بسته شود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon