مسدود شدن لینک‌ وب‌سایت‌های بی‌محتوا و مملو از تبلیغات توسط فیسبوک

مسدود شدن لینک‌ وب‌سایت‌های بی‌محتوا و مملو از تبلیغات توسط فیسبوک

ممکن است شما نیز پیش از این با لینک‌هایی رو‌به‌رو شده باشید که برخلاف ظاهر موجه خود،‌ هدفی جز انتقال کاربر به صفحات حاوی آگهی‌های زننده، جنسی و غیراخلاقی ندارند! Greg Marra -یکی از مدیران تولید فیسبوک- اعلام کرد که فیسبوک در آپدیت جدید الگوریتم News Feed خود، مقابله با چنین لینک‌هایی را در دستور کار قرار داده است.

برای این منظور، فیسبوک با استفاده از یک مدل کامپیوتری، اسپم بودن محتوای صفحات به اشتراک گذاشته شده را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ در این بررسی، متادیتای عکس‌ها و عنوان محتوای صفحات اسکن می‌شوند تا مشخص شود که آیا صفحهٔ‌ مورد نظر واقعاً مطلبی متناسب با لینک را ارائه داده یا به جای آن آکنده از تبلیغات است. لینک‌هایی که اجازهٔ‌ بررسی محتوای صفحه را به این الگوریتم نمی‌دهند،‌ مسدود شده و در News Feed درمعرض دید کاربران قرار نخواهند گرفت. Marra در این رابطه گفت:

این یکی از نخستین مواردی هست که در اون از اطلاعات تجربی کاربران پس از کلیک بر روی یک لینک،‌ برای کمک به رنکینگ صفحات در News Feed استفاده می‌شه.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز فیسبوک برای مقابله با لینک‌های Click Bait و جلوگیری از انتشار خبرهای نادرست، تلاش‌هایی را انجام داده بود (منظور از اصطلاح Click Bait هرنوع محتوایی در بستر وب است که هدف اصلی آن جلب توجه کاربر و کلیک روی لینک مد نظر است.)

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon