مسابقه ی آنلاین Code-In گوگل در سال ۲۰۱۶ در حمایت از جامعه ی اپن سورس

مسابقه ی آنلاین Code-In گوگل در سال ۲۰۱۶ در حمایت از جامعه ی اپن سورس

Code-In یک مسابقه ی آنلاین سالانه ی گوگل است که هدف از برگزاری آن توانمندی سازی دانش آموزان ۱۳ تا ۱۷ سال است که قصد دارند خود را برای ورود به دانشگاه آماده سازند. شرکت کنندگان موظف هستند تا تسک های کوچکی از پروژه های مختلف اپن سورس از سازمان های مختلفی را به عهده گرفته و این در حالی است که توسعه دهندگان این سازمان ها به عنوان مشاور در کنار دانش آموزان خواهند بود. برنده ی این مسابقه افتخار این را خواهد داشت تا از دفتر مرکزی گوگل واقع در مانتین ویو کالیفرنیا دیدن کند!

علاوه بر این که گوگل یک شرکت بزرگ اینترنتی است، در حوزه ی اپن سورس هم فعالیت‌های زیادی داشته و خواهد داشت و شاهد این ادعا هم توسعه ی فونت Noto که گفته می‌شود فونتی اپن سورس است که از بیش از ۸۰۰ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند.

سال ۲۰۱۶ نزدیک به اتمام است و گوگل امسال هم همچون سال گذشته با حضور شرکت ها و سازمان های فعال در حوزه ی اپن سورس درصدد برگزاری مسابقه ی Google Code-In است. دانش آموزان پیش دانشگاهی -گروه سنی ۱۳ تا ۱۷ سال- در این مسابقه شرکت خواهند کرد و در بخش‌های کوچکی از پروژه های اپن سورس سازمان های فعال در این حوزه مشارکت خواهند کرد.

این مسابقه در ۲۸ نوامبر سال ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان می‌توانند تسک هایی که به یکی از گروه‌های زیر تعلق داشته باشد را در یک بازه ی زمانی ۳ تا ۵ ساعته انتخاب کنند:
- برنامه نویسی
- مستندسازی/آموزش
- تحقیق
- کنترل کیفیت
- طراحی رابط کاربری

شرکت کنندگان می‌توانند پیش از ارسال نتایج خود برای گوگل تا تاریخ ۱۶ ژانویه سال ۲۰۱۷، از مشاوره ی شرکت های حامی برخوردار شوند که تعداد این شرکت های روی هم رفته ۱۷ شرکت است که از جمله ی مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به KDE, Wikimedia, OpenMRS, Drupal, Copyleft Games و غیره اشاره کرد.

تسک ها توسط سازمان های حامی ارزیابی شده و شرکت کنندگانی که ۱ ارسال موفق داشته باشند، از یک گواهینامه ی دیجیتال برخوردار خواهند شد و شرکت کنندگانی که ۳ یا بیش از ۳ ارسال موفق داشته باشند، یک تی شرت اختصاصی رویداد را به خود اختصاص خواهند داد و در نهایت هم هر سازمان می‌تواند ۵ فینالیست را به گوگل معرفی کند.

جایزه ی اصلی این مسابقه که به ۲ فینالیست از هر سازمان تعلق خواهد گرفت بازدید از Mountain View Campus یا همان دفتر مرکزی گوگل واقع در کالیفرنیا است که این بازدید در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ صورت خواهد پذیرفت و نام برندگان مسابقه هم در ۳۰ ژانویه ی سال ۲۰۱۷ معرفی خواهد شد. جهت آشنایی بیشتر با این رویداد، به سایت رسمی گوگل برای مسابقه ی Code-In مراجعه نمایید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon