مرورگر Google Chrome چندین زبان متعدد را به طور همزمان غلط یابی می کند!

مرورگر Google Chrome چندین زبان متعدد را به طور همزمان غلط یابی می کند!

François Beaufort یکی از توسعه دهندگان گوگل در خبری اعلام کرد که این شرکت، امکان پشتیبانی از بررسی املای کلمات در چندین زبان متعدد و به طور همزمان را به آخرین نسخه ی مرورگر این شرکت یعنی Chrome Canary که اکنون در مرحله ی آزمایشی قرار دارد، افزوده است. این خبر خوشحال کننده ای برای افراد چند زبانه خواهد بود. به این ترتیب، این بار که پیام یا ایمیلی می فرستید و وبلاگ خود را با پست جدیدی آپدیت می کنید و متن شما چندین زبان مختلف را در بر می گیرد، غلط یاب موجود در این مرورگر در حین تایپ، اشتباهات املایی شما را مشخص می کند.

برای به کار انداختن این قابلیت، Chrome Canary را اجرا کنید، به این مسیر بروید: chrome://flags/#enable-multilingual-spellchecker و آن را فعال کنید. سپس با رفتن به این آدرس: chrome://settings/languages قسمت Use this language for spell checking را برای هر زبانی که می خواهید این ویژگی را برای آن فعال کنید، انتخاب کنید.

Engadget اعلام کرده است که این قابلیت در Chrome Canary و برای سیستم عامل های Windows ،Linux و ChromeOS فعال شده است. در سیستم عامل Mac هم این مرورگر از تنظیمات زبان OS برای بررسی غلط های املایی استفاده می کند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon