مدیر بنیاد لینوکس ۲۰۱۷ را سال Linux Desktop خطاب کرد در حالی که خودش macOS داشت!

مدیر بنیاد لینوکس ۲۰۱۷ را سال Linux Desktop خطاب کرد در حالی که خودش macOS داشت!

ماه سپتامبر سال جاری شاهد نشست اپن‌سورس ۲۰۱۷ بودیم و این در حالی بود که بزرگان دنیای اپن‌سورس و لینوکس در لس‌آنجلس ایالات متحدهٔ‌ آمریکا دور هم جمع شده تا به بحث و تبادل نظر پیرامون آیندهٔ لینوکس و دیگر حوزه‌های مربوطه بپردازند و این در حالی بود که Jim Zemlin، مدیر اجرایی بنیاد لینوکس، سال ۲۰۱۷ را رسماً سال لینوکس دسکتاپ نامید اما این در حالی بود که شخص مدیر اجرایی بنیاد لینوکس خود از یکی از توزیع‌های دسکتاپ لینوکس استفاده نکرده بلکه دارای یک macOS بود!

فرد ریزبینی که از این قضیه پرده برداشت، Matthew Garrett نام دارد که یک دولوپر و متخصص امنیت است که در گوگل کار می‌کند و یکی از فعالان لینوکس نیز می‌باشد.

آیا این مهم است که مدیر اجرایی بنیاد لینوکس یک کاربر مکینتاش است؟
اگر یکی از مدیران کوکاکولا نوشیدنی پپسی بنوشد و یا مدیرعامل اپل، تیم کوک، به جای یک آیفون ۱۰، دیوایسی اندرویدی از جیبش بیرون آورد و مثال‌های دیگری از این است، همگی از دید برندسازی مهم هستند و این پیام را به مخاطب مخابره می‌کنند که خود کسانی که محصولی را به بازار عرضه می‌کنند به آن اعتقاد ندارند!

با این تفاسیر، از آنجا که فعالان اپن‌سورس و لینوکس از سراسر دنیا در تلاش هستند تا کاربران دسکتاپ را ترغیب به استفاده از سیستم‌عامل گنو/لینوکس کنند، به نظر غیرمنتظره می‌رسد که فردی رده‌بالا در بنیاد لینوکس دست به چنین کاری بزند (اگر علاقمند به یادگیری لینوکس هستید، می‌توانید به دورهٔ رایگان آموزش لینوکس در سکان آکادمی مراجعه نمایید).

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. به نظر شما آیا استفادهٔ مدیر اجرایی بنیاد لینوکس از سیستم‌عاملی به غیر از لینوکس قانع‌کننده است؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon