مدیرعامل سابق نوکیا -Stephen Elop- مایکروسافت را ترک می کند!

مدیرعامل سابق نوکیا -Stephen Elop- مایکروسافت را ترک می کند!

تنها یک سال پس از فروش نوکیا به مایکروسافت، استیفن الاپ این شرکت را ترک می کند. الاپ به عنوان عضوی از شرکت فروخته شده به مایکروسافت ملحق و سمت جانشین مدیر عامل در دپارتمان دستگاه ها و سرویس های مایکروسافت به او داده شد. این موضوع عجیبی است که او تنها یک سال پس از آن که به طور رسمی به شرکت مایکروسافت پیوست، استعفا می دهد و از آن مجموعه جدا می شود. ساتیا نادلا -مدیر عامل فعلی مایکروسافت- در یادداشتی به همه کارکنان گفت که اکنون "زمان مناسبی برای کناره گیری او از مایکروسافت است." با رفتن الاپ، تری مایرسون -که پیش از این سمت جانشین مدیر عامل در بخش سیستم عامل های مایکروسافت را داشت- سمت جدید خود را که هدایت تیم جدیدی در شرکت است خواهد گرفت؛ او مسئول تیم ویندوز و دستگاه های ساخت مایکروسافت خواهد شد.

 تیم ویندوز و دستگاه ها ثمره ی ادغام تیم سیستم عامل ها (که ویندوز را ساخته اند) و تیم دستگاه ها (که دستگاه هایی مانند Surface، ایکس باکس و سخت افزار های دیگری حاصل کار آن ها است) با هم می باشد. ساتیا نادلا، یادداشتی را برای همه کارکنان در مورد کناره گیری الاپ ارسال کرد که می گفت:

زمانی که استیفن الاپ به مایکروسافت مراجعت کرد، MDG (اهداف توسعه ی هزاره، 8 هدف برای پیشرفت بین المللی که در سال 2000 توسط اعضای سازمان ملل متحد و 23 سازمان بین المللی تعیین شد و فعالیت های آن ها برای کمک به دستیابی به این اهداف تا پایان سال 2015 آغاز شد.) را هدایت کرد تا بهترین تجربیات مایکروسافت را به واسطه ی اختراعات آن که شامل سخت افزار، نرم افزار و خدمات می باشند، خلق کند. زمانی که شرکت نیاز به تمرکز و مسئولیت پذیری در مورد به ثمر نشاندن این تجربیات داشت، او یک حامی قوی بود و برای داشتن تطبیق بهتر و همکاری نزدیک تر در جهت برآوردن آرزوی استفاده ی بیش تر از کامپیوتر های شخصی به مجموعه کمک کرد. به دلیل تغییرات ساختاری که در بالا توضیح داده شد، استیفن و من توافق کرده ایم که اکنون زمان مناسبی برای کناره گیری او از مایکروسافت است. این یادداشت حاکی از آن است که من بابت از دست دادن چنین رهبری متأسفم، و مشتاقانه منتظر آن هستم که بفهمم مقصد بعدی او کجا خواهد بود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon