مایکروسافت NET Core 1.0. را به صورت اپن سورس برای لینوکس، ویندوز و مک او اس عرضه می کند

مایکروسافت NET Core 1.0. را به صورت اپن سورس برای لینوکس، ویندوز و مک او اس عرضه می کند

مایکروسافت NET Core 1.0. را برای سیستم عامل های Linux  Windows و macOS عرضه کرده است. این خبر فصل جدیدی از علاقه ی مایکروسافت به لینوکس و اپن سورس را نشان می دهد. در حالی که توزیع RHEL ردهت از NET Core 1.0. پشتیبانی می کند، مایکروسافت در تلاش است تا این قابلیت را به دبیان، اوبونتو و سنت او اس نیز بیاورد. برای آشنایی با جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

نوامبر 2014 بود که مایکروسافت قول داد محصولات Core را اپن سورس کند. حالا به قول خود عمل کرده و نسخه های ویندوزی، لینوکسی و مک او اس NET Core 1.0.  و ASP .NET Core 1.0 را عرضه خواهد کرد. این عرضه شامل NET Standard Library. هم می باشد که باعث خواهد شد فرآیند Code Reuse (استفاده مجدد از سورس کد) در دیوایس های مختلف مثل کامپیوترها، iOS و Android به مراتب آسان تر شود.

اگرچه که ردهت و مایکروسافت در مباحث Cloud و Enterprise رقبای جدی برای هم هستند، اما این در حالی است که خبرهای فوق در کنفرانس فنی ردهت در سان فرانسیسکو اعلام شدند!

NET Core 1.0. حاصل مشارکت بیش از 18000 توسعه دهنده و 1300 کمپانی است. به جز این شرکت ها، NET Core 1.0. به طور رسمی در توزیع RHEL ردهت و OpenShift پشتیبانی می شود (OpenShift ردهت بر مبنای PaaS (پلتفرم به عنوان سرویس) است که برای توسعه و میزبانی اپلیکیشن ها در محیط قابل گسترش ابری ساخته شده است.)

این همکاری با توزیعی لینوکسی که در برخورد با کسب و کارهای دیگر دوستانه عمل می کند، به این شرکت ها اجازه می دهد اپ های مختلفی مبتنی بر میکروسرویس ها ایجاد کنند که از کامپوننت های دات نت و جاوا ساخته شده اند.

مایکروسافت در حال آماده سازی NET Core. برای توزیع های دبیان، اوبونتو و سنت او اس است. خبر جالب این که اعلام شد سامسونگ هم در حال پیوستن به کمیته هدایت بنیاد Net. است. به گفته مایکروسافت:

این بزرگترین دگرگونی Net. از زمان شروع آن است و در دهه های پیش رو به Net. معنا و مفهومی جدید می دهد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon