مایکروسافت کارشناسان لینوکسی را برای پروژه محرمانه خود به کار می گیرد

مایکروسافت کارشناسان لینوکسی را برای پروژه محرمانه خود به کار می گیرد

شایعاتی که اخیراً در دنیای فناوری به راه افتاده، خبر از حرکت شرکت مایکروسافت جهت شکار کارکنان شرکت های معتبر و نام آشنای لینوکسی دارد. ظاهراً مایکروسافت قصد دارد با اضافه کردن ابزارهای متن باز به پلتفرم اش، سرویس ابری Azure خود را بهبود بخشد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

در چند ماه گذشته، همگی شاهد اتفاقاتی نادر و غیر معمول در مایکروسافت بوده ایم. شرکتی که مدیرعامل سابق اش یعنی استیو بالمر لینوکس را به سلولی سرطانی تشبیه کرده بود، اکنون تمایل زیادی به لینوکس و استفاده از آن نشان داده است. در همین راستا، گزارشی با موضوع مشابه هم از سوی وبگاه خبری رجیستر (The Register) منتشر شده است. در این گزارش عنوان شده که شرکت مایکروسافت در حال استخدام و جذب برخی متخصصین لینوکس جهت ایجاد واحدی برای فروش محصولات متن باز در آزور کلود (Azure Cloude) می باشد.

مسئولین بخش استخدام شرک مایکروسافت با کارکنان مختلف شرکت های لینوکسی تماس گرفته و با برخی از آن ها مصاحبه کرده اند. به نظر می رسد که مایکروسافت به طور ویژه به دنبال آن دسته از کارشناسان حوزه ی لینوکس است که در Linux, Docker, Ansible و Chef مهارت داشته باشند. یک کارشناس لینوکس به رجیستر گفته که قصد شرکت در مصاحبه ی مایکروسافت را دارد. او مدعی شده که مصاحبه کننده شرکت مایکروسافت با او در مورد اشتیاق بالای مایکروسافت برای ایجاد روابط جدید که نتیجه تغییر رویه در مورد فناوری های متن باز است، صحبت کرده است.

مایکروسافت به تازگی در اقدامی هم سو با این گزارشات، مدیر پروژه متن باز شرکت اوراکل ملقب به «آقای لینوکس» را جذب کرده است. استراتژی جدید مایکروسافت برای اضافه کردن فناوری متن باز به آزور، بخشی از برنامه کلی تر مایکروسافت جهت پیش گیری از باخت در مقابل لینوکس و حفظ فروش و محبوبیت ویندوز در میان کاربران است.

حال نوبت به نظرات شما می رسد. آیا فکر می کنید که مایکروسافت واقعا به دلیل ترس از دست دادن سهم بازار خود به لینوکس روی خوش نشان داده است یا دلیل دیگری پشت پرده وجود دارد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذراید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon