مایکروسافت قصد دارد اپ Skype Linux را به‌زودی از کار بیندازد!

مایکروسافت قصد دارد اپ Skype Linux را به‌زودی از کار بیندازد!

مایکروسافت قصد دارد اپ نیتیو اسکایپ برای لینوکس را از کار بیاندازد؛ قرار است کلاینت‌های نسخهٔ 4.3 یا قدیمی‌تر، در تاریخ 1 ژولای ۲۰۱۷ (10 تیر) پلتفرم اپن‌سورس لینوکس را ترک کنند و کاربران از آن پس، تنها از طریق نسخهٔ بتای جدیدترین ورژن اسکایپ می‌توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت که در حال توسعهٔ اسکایپ برای لینوکس است، در صفحهٔ دانلود این برنامه برای لینوکس اعلام کرد:

تمامی کلاینت‌های لینوکسی نسخهٔ 4.3 و قدیمی‌تر در تاریخ 1 ژولای 2017 از کار خواهند افتاد؛ لطفاً برای دسترسی به چت‌های خود، آخرین نسخه از اسکایپ برای لینوکس را نصب نمایید.

کاربران گنو/لینوکس از طریق نسخهٔ بتا که در ماه مارس در دسترس قرار گرفت، از اسکایپ استفاده خواهند کرد؛ کلاینت Skype for Linux Beta با ویژگی‌های اصلی از جمله تماس رایگان اسکایپ به اسکایپ، تماس ویدئویی به مخاطبان اسکایپ و پشتیبانی از پیام‌رسانی فوری همراه شده است.

نسخهٔ Skype for Linux Beta فاقد امکانات پیشرفته است!
البته این اپ، امکانات پیشرفته‌تری مثل اشتراک‌گذاری صفحه نمایش و دسترسی به API را شامل نمی‌شود؛ همچنین از کنترل‌های پیشرفتهٔ صوتی و ویدئویی که در پلتفرم‌های ویندوز و مک در دسترس هستند هم خبری نیست!

نسخهٔ بتای اسکایپ برای لینوکس در ۲ فرمت DEB و RPM در دسترس قرار دارد ولی هیچ حرفی از پکیج Snap آن به‌میان نیامده است (deb مربوط به توزیع‌هایی است که از Debian مشتق شده‌اند و rpm مربوط به توزیع‌های زیرشاخهٔ Redhat است. همچنین با استفاده از پکیج Snap، می‌توان یک اپ را در هر توزیع لینوکس و ابزاری ارائه داد و با این روش، به‌روزرسانی‌ها نیز به‌طور خودکار در اپ اعمال می‌شوند).

لازم به‌ذکر است که توسعهٔ این اپ در محیط گنو/لینوکس به‌طور کامل توسط تیم توسعهٔ اسکایپ صورت نگرفته که این مسئله به‌دلیل بازخورد کمتر اسکایپ در محیط گنو/لینوکس نسبت به سایر پلتفرم‌ها -ویندوز و مک- است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon