مایکروسافت سیستم حفاظت بدافزاری براساس هوش مصنوعی را به ویندوز 10 اضافه می‌کند!

مایکروسافت سیستم حفاظت بدافزاری براساس هوش مصنوعی را به ویندوز 10 اضافه می‌کند!

به دنبال افزایش خطرات بدافزاری و تهدیدات هکری، مایکروسافت درحال برنامه‌ریزی به‌منظور استفاده از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای مقابله با این تهدیدات است؛ مایکروسافت از بیش از 400 میلیون کامپیوتر دارای ویندوز 10 کمک خواهد گرفت تا مشخصات و هویت ویروس‌ها را برای تمام کامپیوترها در سرتاسر دنیا شناسایی و ثبت کند که در Windows 10 Fall Creators Update در دسترس خواهد بود.

سیستم‌عامل‌ ویندوز مایکروسافت معیار‌های امنیتی بسیار بهتری لازم دارد تا بتواند خیال کاربرانش را کاملاً راحت کند؛ حمله‌های اخیر باج‌افزارهایی مانند WannaCry و Petya، مثال‌هایی از امنیت پایین این سیستم‌عامل هستند. در‌حالی‌که هدف این حمله‌ها ویندوز 10 نبوده‌ است، جدیدترین نسخهٔ سیستم‌عامل مایکروسافت باید نکاتی را از امنیت دیگر سیستم‌عامل‌ها مانند گنو/لینوکس و مک‌او‌اس یاد بگیرد.

براساس برنامه‌ریزی مایکروسافت، Windows 10 Fall Creators Update اواخر سال جاری عرضه خواهد شد؛ مطابق انتظار، این آپدیت شامل معیارهای زیادی برای محافظت کاربران ویندوز در برابر حملات سایبری خواهد بود که سیستم دفاعی قدرت گرفته از هوش مصنوعی در برابر بدافزارها نیز جزئی از آن خواهد بود.

مایکروسافت در مصاحبه‌ای با وب‌سایت CNET اعلام کرده است که سیستم محافظت نرم‌افزار امنیتی Windows Defender را با یادگیری ماشینِی بیش از 400 میلیون کامپیوتر دارای ویندوز 10 تجهیز خواهد کرد. این سیستم محافظتی با چیزی تحت‌عنوان Application Guard مبتنی بر مرورگر و همچنین Device Guard و Exploit Guard مبتنی بر رایانش ابری تجهیز خواهد شد.

این نکته فراموش نشود که نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل مایکروسافت برای کامپیوتر، موبایل، ایکس‌باکس، هولولنز، تبلت و ... همگی هستهٔ یکسانی دارند و سیستم هوشمند هوش مصنوعی مایکروسافت، اطلاعاتش را از مجموعۀ 400 میلیون ویندوز با همین هسته دریافت خواهد کرد.

با کمک این هوش مصنوعی که براساس رایانش ابری کار می‌کند، مایکروسافت در جایگاه بهتری برای شناسایی فعالیت‌های مشکوک قرار می‌گیرد. برای مثال، اگر یک بدافزار روی کامپیوتری با سیستم‌عامل ویندوز 10 شناسایی شود، مشخصات آن ثبت شده و بقیهٔ کاربران در سرتاسر دنیا از این موضوع مطلع شده و از آن بدافزار در امان خواهند بود.

به‌عبارت دیگر، مایکروسافت از کامپیوتر شما هم -البته اگر ویندوز ۱۰ داشته باشید- برای هوشمند کردن آنتی ویروس خود استفاده خواهد کرد؛ لازم به‌ذکر است که این ویژگی ابتدا برای مشتریان سازمانی عرضه می‌شود، و درنهایت در دسترس همۀ کاربران قرار خواهد گرفت.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon