مایکروسافت سیستم‌عامل Clear Linux اینتل را به محیط Azure می‌آورد!

مایکروسافت سیستم‌عامل Clear Linux اینتل را به محیط Azure می‌آورد!

شرکت مایکروسافت اعلام کرده که قصد دارد در پلتفرم ابری Azure از سیستم عامل جدید اینتل، یعنی Clear Linux پشتیبانی کند. با این وضع، این غول نرم‌افزاری اولین شرکت ارائه دهنده‌ٔ خدمات ابری خواهد بود که اقدام به ارائه‌ٔ Clear Linux به کاربران خود کرده است. مدیران مایکروسافت معتقدند که این توزیع جدید لینوکس که اینتل آن را ارائه داده، بستری مناسب برای دیتابیس‌ها و فضا‌های کلود است. در واقع مایکروسافت به کاربران Azure پیشنهاد می‌کند تا از Clear Linux به عنوان یک ماشین‌مجازی، یک محیط استریم تصاویر و یا یک راهکار پردازش تصویر استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با این رویکرد جدید مایکروسافت، با سکان آکادمی همراه باشید.

مدتی پیش باخبر شدیم که اینتل به عرضه‌ٔ توزیع جدیدی از لینوکس با نام Clear Linux اقدام کرده است. در واقع اینتل قصد دارد با ارائهٔ این سیستم عامل جدید، تحولی در دنیای گیمینگ لینوکس ایجاد کند. برای همین منظور، اینتل تلاش کرده تا بهترین پشتیبانی را از فناوری Steam به عمل بیاورد. همین اقدام باعث شده تا Clear Linux بستر مناسبی برای عملکرد بهتر رایانه‌های WorkStation و سِرورها فراهم آورد؛ به ویژه برای رایانه‌ها و سخت‌افزار‌های طراحی شده توسط خود اینتل.

حال مایکروسافت پشتیبانی از این توزیع جدید و رایگان لینوکس را به پلتفرم ابری Azure اضافه کرده است. البته با توجه به روند اخیر مایکروسافت، می‌بینیم که این شرکت در چند وقت اخیر از بسیاری از توزیع های لینوکس پشتیبانی کرده است. به عنوان مثال می‌توان به Ubuntu، RHEL، CentOS، SUSE Linux Enterprise، openSUSE و Oracle Linux اشاره کرد. در حال حاضر استفاده از Clear Linux برای موارد زیر پیشنهاد می‌شود:

- در یک ماشین‌مجازی Bare-Bone که نقطه‌ٔ شروع شبکه باشد.
- به عنوان شبیه‌ساز یک Container در داکر.
- به عنوان یک راهکار پردازش تصویر برای توسعه‌ٔ یادگیری ماشینی.

مایکروسافت انتظار دارد توسعه دهندگان از قابلیت Stateless این سیستم عامل استقبال کنند؛ به هر حال این‌که بین درخواست‌های مختلف درون سیستم وابستگی وجود نداشته باشد، برای بسیاری از برنامه‌نویسان جالب و جذاب است. با توجه به پیش‌فرض سیستم‌های مستقل از هم و همچنین شیوه‌های بهینه‌ٔ توزیع پذیری، Clear Linux پیکربندی، تعمیر، نگهداری و توسعه‌پذیری آسان‌تری را برای کاربران فراهم می‌آورد.

اگر شما هم یکی از کاربران Azure مایکروسافت هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت Microsoft Azure یک پروژه‌ٔ Clear Linux ایجاد کرده و ماشین‌مجازی خود را بسازید تا بیشتر با امکانات این سیستم عامل آشنا شوید.

شما چه فکری می‌کنید؟ به نظر شما Clear Linux آنقدر جذاب هست که علاقمندان اپن سورس را ترغیب کند؟ نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله در میان بگذارید تا در کنار هم بتوانیم نکات بیشتری در مورد این موضوع یاد بگیریم.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon