مایکروسافت با الگو برداری از فیسبوک قابلیت های Like و Mention را به سرویس Outlook اضافه می کند

مایکروسافت با الگو برداری از فیسبوک قابلیت های Like و Mention را به سرویس Outlook اضافه می کند

مایکروسافت قصد دارد برخی از ترفندهای شبکه های اجتماعی را وارد سرویس پست الکترونیکی اش -اوت لوک- کند. در همین راستا اخیراً این شرکت اعلام کرده است که قابلیت های Like و Mention را وارد سرویس ایمیل Outlook می کند. مایکروسافت با اشاره به استفاده از نمادهای کلاسیک thumb-up در ایمیل ها اعلام کرده است که قابلیت لایک به کاربران کمک می کند تا یک ایمیل خاص را تأیید کنند، یا آن را مورد توجه قرار دهند یا مانند کاربردی که در فیسبوک دارند، از آن ها برای نشان دادن این که شما ایمیلی را خوانده اید یا با محتوای آن موافق هستید و آن را می پسندید استفاده کنید، بدون آن که مجبور باشید یک متن طولانی در واکنش به آن تایپ کنید. همان طور که انتظار می رود در صورتی که گیرنده ای ایمیل شما را لایک کند یک اعلان برای شما فرستاده می شود و علامت لایک به صورت برجسته در بالای پیغام نمایش داده می شود.

در ضمن شما می توانید با قرار دادن علامت @ در بدنه ی یک ایمیل، افرادی را که می خواهید تگ کنید. بلافاصله بعد از قرار دادن این علامت در متن ایمیل، نام های کاربری ذخیره شده ی شما نمایش داده  می شوند تا از میان آن ها انتخاب کنید، و اگر شما آدرس ایمیل افراد تگ شده را قبلاً به عنوان گیرنده ی ایمیل وارد نکرده باشید، اوت لوک به صورت خودکار نام کاربری آن ها را به فیلد To اضافه خواهد کرد.

اسامی افراد تگ شده با رنگ آبی برجسته خواهند شد و پیغام هایی که آن ها در آن تگ شده باشند در صندوق پست ایشان با برچسب @ نشان دار می شوند تا به راحتی قابل شناسایی باشند. هم چنین می توانید فیلتری روی ایمیل های خود قرار دهید تا فقط ایمیل هایی که در آن ها تگ شده اید برای شما نمایش داده شوند.

به وضوح این امکانات برای کاربران به ویژه اعضای یک تیم کاری مفید خواهد بود. با استفاده از قابلیت لایک، این امکان را دارید که بدون نوشتن یک متن طولانی احساسات خود را نسبت به ایمیل هایی که دریافت کرده اید انتقال دهید. علاوه بر این، قبلاً پس از ارسال یک ایمیل تنها می توانستیم امیدوار باشیم که گیرنده پیغام ما را دیده باشد، اما قابلیت منشن این امکان را فراهم می کند که مطمئن شوید همکارانتان ایمیل شما را خوانده اند و به آن توجه می کنند.

از سوی دیگر، اگر شما مدیر یا سرپرست یک شرکت هستید، احتمالاً با تعداد بیش از حدی لایک از سوی کارمندان خود مواجه خواهید شد که می تواند به موضوعی آزار دهنده تبدیل شود. بعضی از کاربران ترجیح می دهند که سرویس های ایمیل همان ماهیت قبلی خود را داشته باشند و در مقایسه با شبکه های اجتماعی امکانات تعاملی کم تری داشته باشند.

البته کاربران عادی اوت لوک باید تا ماه دسامبر منتظر بمانند تا بتوانند از این قابلیت ها استفاده کنند. بنا بر اعلام مایکروسافت در حال حاضر تنها برخی کاربران ویژه ی پلتفرم آفیس 365 می توانند از این امکانات روی وب استفاده کنند، اما تا پایان نیمه ی اول سال 2016 این امکانات در دسترس تمام کاربران به ویژه کاربران iOS و اندروید قرار خواهد گرفت.

اکنون سال ها است که کاربران وب تحت تأثیر فیسبوک و توئیتر هستند و به خوبی با قابلیت ها Like و Mention آشنا شده و از آن ها استفاده می کنند، بنابراین انتظار می رود کاربران Outlook نیز خیلی سریع به استفاده از آن ها روی آورند. نکته ی جالب توجه این است که چرا سرویس دهندگان بزرگ ایمیل تا به حال فرصت استفاده از این قبیل قابلیت ها را برای کاربران خود فراهم نکرده بودند!

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon