مارک زاکربرگ -مدیرعامل فیسبوک- در مراسم معرفی سامسونگ Galaxy s7 حضور پیدا کرد و در مورد Coding سخنرانی کرد

مارک زاکربرگ -مدیرعامل فیسبوک- در مراسم معرفی سامسونگ Galaxy s7 حضور پیدا کرد و در مورد Coding سخنرانی کرد

موسس و مدیر عامل فیس بوک -مارک زاکربرگ- در مراسم معرفی سامسونگ Galaxy S7، در مورد دیدگاهش نسبت به واقعیت مجازی و شراکت فیس بوک و سامسونگ صحبت کرد. او گفت هدف اش ایجاد یک تجربه ی جدید در رابطه با واقعیت مجازی است. به علاوه زاکربرگ در این مراسم، داستانی در مورد دوران کودکی اش تعریف کرد که به طور حتم برای علاقمندان به برنامه نویسی جالب خواهد بود. برای خواندن داستان زندگی این فرد موفق در حوزه ی آی تی، با سکان آکادمی همراه باشید.

یکی از رویداد های مهم سال 2016 برای شرکت سامسونگ این بود که از محصول جدید خودش Galaxy S7 و Galaxy S7 Edge پرده برداری کرد. در مقایسه با ال جی G5 که چند ساعت قبلش پرده برداری شده بود، دستگاه های سامسونگ زیاد غافلگیر کننده نبود چون جزییات دستگاه ها پیشاپیش فاش شده بودند. اما سامسونگ ترفند دیگری در آستین داشت. آن ها مدیر عامل فیس بوک آقای مارک زاکربرگ را بر روی صحنه آورند و حضار را هیجان زده کردند.

وقتی زاکربرگ در صحنه حاضر شد، خبرنگاران در حال تماشای نسخه ی نمایشی واقعیت مجازی با هدست های سامسونگ بودند؛ وقتی که هدست ها را در آوردند، زاکربرگ درست در وسط صحنه ایستاده بود و هنگامی که تماشاگران او را دیدند، حسابی غافلگیر شدند.

او در مورد برنامه های جدید شرکت و کارهایی که فیس بوک می خواهد با همکاری سامسونگ در رابطه با واقعیت مجازی انجام بدهد صحبت کرد اما قبل از این که صحبت در مورد واقعیت مجازی را شروع کند، در مورد دوران کودکی اش و برنامه نویسی صحبت کرد. زاکربرگ گفت:

"من یازده سالم بود و برای اولین بار شروع به یاد گرفتن برنامه نویسی کردم، در دوره ی راهنمایی سر کلاس ریاضی در دفترچه یادداشت ام کدنویسی می کردم. من طرح دنیایی را در سر داشتم که در آن مردم نه تنها می توانستند وب سایت های دو بعدی را اجرا کنند بلکه می توانستند خودشان را به یک مکان کاملا متفاوت در دنیای واقعی منتقل کنند. من منتظر بودم که شرایط برای ایجاد دنیایی که در سر داشتم، آماده شود. و خوشبختانه امروز ما توانایی ساخت آن را پیدا کرده ایم."

زاکربرگ در این رویداد گفت که ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن به زودی مردم قادر خواهند بود همه چیز را در واقعیت مجازی تجربه کرده و به اشتراک بگذارند.

دلیل اصلی حضور او در مراسم این بود که در مورد Oculus صحبت کند، که ترکیبی است از نرم افزار واقعیت مجازی فیس بوک با سخت افزار موبایل سامسونگ است. به علاوه او اعلام کرد که فیس بوک یک تیم واقعیت مجازی گروهی تشکیل داده تا به رویای او در مورد دنیای واقعیت مجازی دیجیتال تحقق بخشند.

نظر شما چیست؟ آیا مارک زاکربرگ خواهد توانست VR را همچون چیزی عادی به زندگی تک تک کاربران آی تی وارد سازد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon