لینکدین: ۲۵ مهارت برتر در سال ۲۰۱۴

لینکدین: ۲۵ مهارت برتر در سال ۲۰۱۴

سایت لینکدین با بررسی بیش از ۳۳۰ میلیون پروفایل کاربرانش آمار و ارقامی را درآورده که از آن طریق متوجه می‌شویم که کدام مهارت ها بیش از سایرین متقاضی داشته اند. به نظر می‌رسد که امسال، سال تحلیلگران داده بوده است که خیلی هم جای تعجب نیست چرا که در سال ۲۰۱۴ شاهد Trend هایی مرتبط با داده‌ها و … بوده ایم. در سالی که گذشت فناوری های زیادی را شاهد بودیم که از آن جمله می‌توان به خانه‌های هوشمند ساخته شده توسط سامسونگ و گوگل، فناوری HomeKit اپل، گجت های پوشیدنی و … اشاره کرد (خب تمامی این فناوری ها نیازمند داده‌ها و تحلیل آن‌ها هستند و بالاخره کسی می بایست مسئولیت آن‌ها را تقبل کند.) داده‌ها و تحلیل آن‌ها تنها حوزه هایی در سال کنونی نبودند که مورد توجه کارفرمایان قرار گرفتند. برای آشنایی با سایر مهارت های مورد توجه شرکت های مطرح دنیا، لیستی از جذاب‌ترین مهارت های سال ۲۰۱۴ که شبکه اجتماعی لینکدین روز گذشته اعلام کرده را در ادامه برای شما آورده ایم. با سکان آکادمی همراه باشید.

1- تحلیل داده و کاوش در اطلاعات
2- نرم افزارهای میدل ور
3- مدیریت سیستم‌های ذخیره سازی داده ها
4- امنیت شبکه و داده ها
5- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و بازاریابی آنلاین
6- هوش تجاری
7- توسعه اپ برای موبایل
8- معماری وب و توسعه فریم ورک های وب
9- طراحی الگوریتم
10- زبان‌های برنامه نویسی پرل/پایتون و روبی
11- مهندسی داده و ذخیره سازی داده ها
12- مدیریت کمپین های تبلیغاتی
13- سیستم‌ عامل های مکینتاش و لینوکس
14- طراحی رابط کاربری یا همان UI
15- جذب نیرو و منابع انسانی
16- بازاریابی دیجیتال و آنلاین
17- اقتصاد
19- برنامه نویسی جاوا
20- بازاریابی کانالی
21- سیستم‌های SAP ERP
22- طراحی IC
23- زبان‌ های برنامه نویسی Shell
24- ساخت بازی‌های کامپیوتری
25- مجازی سازی

جالب است بدانیم که در آمار منتشر شده در سایت لینکدین در سال ۲۰۱۳ بازاریابی رسانه‌های اجتماعی جایگاه اول را به خود اختصاص داده بود اما این در حالی است که در لیست امسال هیچ جایگاهی ندارد! از میان زبان‌های برنامه نویسی هم که کاملاً مشخص است زبان های Perl، Python و Ruby بیشتر مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته اند (البته زبان جاوا هم حرف‌هایی برای گفتن دارد.) در تحلیل آمار فوق، می‌بینیم که مدیران منابع انسانی هم خیلی مورد توجه شرکت ها قرار گرفته اند.

به طور خلاصه، بسیاری از مهارت های فوق الذکر مرتبط با STEM هستند که مخفف واژگان Science, Technology, Enginering & Math به معنی «علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات» است. کاملاً هم مشخص است که بازاریابی یک از مشاغل مهم در سال ۲۰۱۴ بوده است که نسبت به سال‌های گذشته بیشتر با رویکرد سئو و بازاریابی دیجیتال بوده است. بنابراین اگر قصد مهاجرت و شروع به کار حرفه ای در کشورهای جهان اول دارید، بهتر است مهارت های خود را با نیازهای اصلی شرکت ها هم سو سازید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon