لری پیج -موسس گوگل- ماشین پرنده می سازد

لری پیج -موسس گوگل- ماشین پرنده می سازد

لری پیج، یکی از موسسین گوگل به خلاقیت و طبیعت ناآرامش اش مشهور است. این روزها او به طور محرمانه یی درگیر توسعه و ساخت یک ماشین پرنده است و برای این کار دو استارتاپ تازه تاسیس یعنی Zee Aero و Kitty Hawk را به جان یکدیگر انداخته است. برای آشنایی بیشتر با ماشین پرنده ی لری پیج، با سکان آکادمی همراه باشید.

یک استارتاپ جدید و مرموز به نام زیرو ایرو (Zero.Aero) در حدود 3 سال پیش موضوع شایعات و بحث های مختلفی در سیلیکون ولی شد. علاوه بر این، محل قرار گیری ساختمان این استارتاپ که درست در کنار گوگل بود، شک ها و گمانه زنی ها را بیشتر کرد، چرا که همه می دانستند گوگل بیشتر زمین های آن منطقه را تحت کنترل خود دارد.

اکنون در گزارشی جدید، بلومبرگ (Bloomberg) عنوان کرده است که لری پیج با Zee.Aero و یک استارتاپ دیگر به نام کیتی هاوک (Kitty Hawk) مرتبط است. جالب تر آن است که بدانید او در 2 تا 3 سال گذشته بیش از 100 میلیون دلار در این دو شرکت سرمایه گذاری کرده است.

احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده است که پیج با این سرمایه گذاری عظیم در این دو شرکت چه نقشه ای در سر دارد؟ با شناختی که از پیج داریم، نباید انتظار یک جواب معمولی داشته باشید! طبق گزارشات به دست آمده، ظاهرا این استارتاپ ها به ساخت یک ماشین پرنده اختصاص یافته اند.

این استارتاپ ها را تقریبا می توان استارتاپ های شخصی با سرمایه گذاری لری پیج دانست و از این جهت، این دو استارتاپ هیچ ارتباطی با گوگل ندارند. جالب است بدانید که لری پیج حتی یک دفتر در این شرکت ها نیز داشته است که در آن جا او را با نام «مرد طبقه بالا» (The Guy Upstairs یا GUS) می شناسند.

با آن که هر دوی این استارتاپ ها به یک منظور به وجود آمده اند، ولی شیوه عملکرد و طراحی آن ها با یکدیگر برای ساخت یک ماشین پرنده کاملا متفاوت است. در حقیقت پیج به نوعی این دو استارتاپ را به جان هم انداخته است.

در حال حاضر Zee.Aero در حدود 150 کارمند را در خود جای داده است. این شرکت در طول عمر 6 ساله  اش برخی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین طراحان و مهندسین هوا فضا، متخصصین نرم افزار و متخصصین موتوری را نیز به خدمت گرفته است.

کسانی که نمونه اولیه Zee.Aero را مشاهده کرده اند، آن را یک وسیله نقلیه با یک کابین خلبانی کوچک توصیف کرده اند که در انتهای آن چند پروانه قرار داده شده است. ظاهرا این شرکت بر روی دو نمونه اولیه کار می کند، یکی از آن ها که 6 پروانه بر روی بدنه اصلی اش دارد و نمونه دیگر که مانند یک هواپیمای معمولی به نظر می رسد.

در طرف دیگر، Kitty Hawk روشی کاملا متفاوت نسبت به Zee.Aero را در پیش گرفته است. گفته می شود که پروژه طراحی شده توسط این شرکت شبیه به یک پهباد چهار ملخه بسیار عظیم است.

به نظر شما آیا لری پیج با این روش قادر خواهد بود یک ماشین پرنده واقعی و کاربردی بسازد؟ و به نظر شما یک ماشین پرنده چه شکلی می تواند باشد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon