فیسبوک به آمار ۲000000000 کاربر در ماه رسید!

فیسبوک به آمار ۲000000000 کاربر در ماه رسید!

فیسبوک هم‌اکنون به رکورد ۲ میلیارد کاربر در ماه رسیده است؛ به‌عبارت دیگر، بیش از ۲۵ درصد از کل جمعیت جهان، هرماه از فیسبوک استفاده می‌کنند!

شکی نیست که فیسبوک و مدیرعاملش مارک زاکربرگ، به ۳ میلیاردی شدن این رقم فکر می‌کنند؛ اما خب دستیابی به چنین آماری خیلی‌خیلی سخت‌تر بوده و مدت زیادی به‌طول خواهد انجامید!

مشکلات بر سر راه ۳ میلیاردی شدن فیسبوک چیست؟
مشکل اول این است که بسیاری از مردم دنیا هنوز هم به اینترنت دسترسی ندارند که خب به‌همین دلیل فیسبوک درحال انجام کارهایی مثل فرستادن هواپیمای بدون سرنشین یا کار گذاشتن کابل‌های فیبری در آفریقا برای دسترسی افراد بیشتری به اینترنت است که البته این پروژه تا عملی شدن و بهره‌برداری مدتی زمان خواهد برد.

دومین مانع بزرگ، کشور چین است! یعنی جایی که دسترسی بیش از ۷۰۰ میلیون نفر به فیسبوک ممنوع است! اگر فیسبوک می‌توانست به چین هم برسد، آمار ۳ میلیاردی خیلی زودتر از چیزی که انتظار می‌رود تکمیل می‌شد! (گفتنی است که چین، ایران و کرهٔ شمالی ۳ کشوری هستند که دسترسی به فیسبوک در آن‌ها کاملاً ممنوع و فیلتر است).

آنچه در مورد استفاده از فیسبوک در میان کاربران ایرانی قابل‌ذکر می‌باشد این است که چند سالی است که محبوبیت این شبکهٔ اجتماعی در میان کاربران ایرانی به‌شدت کاهش یافته است! به‌نظر شما دلایل این کاهش محبوبیت چیست؟ تجربه‌ٔ کاربری استفاده از سایر شبکه‌‌های اجتماعی، فیلتر نبودن پلتفرمی همچون تلگرام یا سایر دلایل؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon