فیسبوک، بخش نوت‌نویسی این شبکهٔ اجتماعی را به یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی با طراحی جدید تبدیل کرد

فیسبوک، بخش نوت‌نویسی این شبکهٔ اجتماعی را به یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی با طراحی جدید تبدیل کرد

احتمالاً از آخرین باری که در فیس بوک نوت نوشته اید، زمان زیادی می گذرد. اما این شرکت اکنون در پی تغییر آن است و پس از مدت ها، اولین آپدیت اصلی خود را برای نوشتن نوت معرفی کرده و در واقع آن را به یک پلتفرم وبلاگ نویسی تبدیل کرده است. پس از این آپدیت، کاربران می توانند یک تصویر را به عنوان تصویر پشت زمینه ی نوت قرار دهند، تصاویری همراه با توضیحات مربوطه در نوشته های خود بکار گیرند و از دو نوع استایل هدر، نقل قول و بولت در متن خود استفاده کنند. با سکان آکادمی همراه باشید تا در مورد این ویژگی جدید فیس بوک بیشتر بدانید.

بسیاری از کاربران روزانه از شبکه اجتماعی فیس بوک استفاده می کنند ولی به ندرت شاهد نوشتن نوت توسط کاربران هستیم. این احتمال وجود دارد که این ویژگی جدید برای بیشتر کاربران علاوه بر ایجاد جذابیت بیشتر در نوشتن نوت، باعث محبوبیت ویژگی های قدیمی تر نیز شود. اگر چه این ویژگی هنوز هم در مقایسه با پلتفرم های دیگر مانند Medium (سایتی برای انتشار متون به ویژه مقالات) یا Squarespace (سایتی برای طراحی وب سایت) کافی نیست، ولی برای کاربران فیس بوک که علاقه ای به ثبت نام در پلتفرم های دیگر ندارند، ممکن است کفایت کند.

این اعلام غیر منتظره نبود و از ماه اگوست خبرهایی از طراحی جدید نوت به گوش می رسید. در حال حاضر نوت ها را فقط می توان در وب ایجاد کرد، ولی از طریق دستگاه موبایل نیز قابل مشاهده است. همانگونه که قبلا اشاره کردیم، این یک ویژگی بارز برای شرکت فیس بوک است که دوباره بر محتوای میزبانی کاربر و نیز بر منبع خبری اصلی تمام کاربران تمرکز دارد. شاید ساختار جدید نوت تنها دلیل دیگری برای کاربران باشد تا فیس بوک را ترک نکنند.

به نظر شما این امکان جدید فیس بوک تاثیری در وفاداری کاربران به این شبکه اجتماعی خواهد داشت؟ نظرات خود را با خوانندگان سکان آکادمی درمیان بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon