فروش هسته ی اصلی شرکت Yahoo به شرکت Alibaba قبل از سقوط کامل آن!

فروش هسته ی اصلی شرکت Yahoo به شرکت Alibaba قبل از سقوط کامل آن!

به گزارش وال استریت ژورنال، هیئت مدیره ی یاهو به دنبال فروش هسته ی اصلی تجارت شرکت و همچنین سهام خود به غول تجارت الکترونیک چین یعنی شرکت علی بابا است که اتخاذ چنین تصمیمی شاید به خاطر عملکرد نه چندان مطلوب مدیریت این پرتال جهانی در سال های اخیر بوده است. برای اطلاع از جزییات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

به علت عملکرد ضعیف در سال گذشته، قیمت سهام این شرکت بیشتر از سی درصد سقوط کرده است. به نظر می رسد که فروش این شرکت، تنها راه حفظ آن از سقوط و فروپاشی کامل است. برای پی بردن به شرایط بحرانی یاهو، بد نیست نگاهی به آمار و ارقام بیاندازیم. سهم 15 درصدی این شرکت از علی بابا، تقریبا 32 میلیارد دلار ارزش دارد در حالی که سهام آن در یاهوی ژاپن تنها 8.5 میلیارد دلار ارزش دارد. تحلیل گران تخمین می زنند که هسته ی اصلی تجارت یاهو که بر پایه ی جست و جوی اینترنتی، اخبار، پست الکترونیکی و محتوای سرگرمی و کسب و کار استوار است در حدود 3.9 میلیارد دلار ارزش دارد.

عملکرد ناامید کننده ی یاهو در چند سال اخیر به رئیس و مدیر عامل آن یعنی Marissa Mayer نسبت داده می شود که در سال 2012 از گوگل به یاهو ملحق شد تا اوضاع وخیم آن را بهبود ببخشد. اما در سه سال اخیر، وی نتوانست یاهو را احیا کند. گرچه این شرکت، پلتفرم میکروبلاگینگ Tumblr را با 1.1 میلیارد دلار و استارتاپ مد Polyvore را با 200 میلیون دلار به دست آورده است، اما هیچ کدام از این دو، تاکنون ارزش های خود را به اثبات نرسانده اند.

با همه ی این حرف ها، یاهو هنوز هم مخاطبان بی شماری دارد. بر اساس آمار ارائه شده توسط سایت Alexa، یاهو هنوز هم در بین ده سایت برتر ایالات متحده، هند و مکزیک جای دارد. با تصمیمات درست و عملکرد مناسب، این شرکت قابلیت این را دارد که با یک سرمایه گذار جدید و با بهره بردن از مخاطبان بی شمارش، مجدداً احیا شده و به صحنه باز گردد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon