فرار مایکروسافت از اپلیکیشن اسکایپ ویندوز 8

فرار مایکروسافت از اپلیکیشن اسکایپ ویندوز 8

شرکت مایکروسافت هم اکنون دو ورژن مختلف اسکایپ را که یکی برای کاربران صفحه نمایش های معمولی و دیگری برای پشتیبانی از کامپیوترهایی که به ویندوز 8 مجهز هستند و دارای صفحه لمسی می باشند طراحی کرده است. با پیشرفت مایکروسافت در این عرصه، کاربران از این پس فقط با استفاده از یک ورژن می توانند از اسکایپ استفاده کنند. این غول نرم افزاری دنیا اخیرا اعلام کرده که از 7 جولای از نسخه ی جدید اسکایپ که متناسب با ویندوز 8 ساخته شده است خلاص خواهید شد. اما اگر صفحه ی لمسی شما دارای ویندوز می باشد، اصلا جای نگرانی نیست. تیم اسکایپ اعلام کرده نسخه جدید اسکایپ تمامی کاربران را پوشش خواهد داد.

آگا گوژیک -رئیس بازاریابی تولید دسکتاپ اسکایپ- در یک پست وبلاگی چنین نوشت:

با نزدیک شدن ورود ویندوز 10 به بازار، کاربران این امکان را دارند که با استفاده از یک برنامه اسکایپ، چه از موس و کیبورد و چه از صفحه های لمسی استفاده کنند، این برنامه با عملکردی یکسان نیاز هر دو گروه از کاربران را برآورده خواهد ساخت.

بنابراین، با شروع روز 7 جولای (ورود ورژن اسکایپ جدید)، هرکدام ازکاربران که برای دسترسی به اپلیکیشن اسکایپ برروی کامپیوتر خود اقدام نمایند این ورژن به صورت خودکار دانلود خواهد شد. شما می توانید با استفاده از نام کاربری و رمزعبور اسکایپ خود یا اختیارات حساب مایکروسافت تان، تمامی تماس ها و مکالماتتان را از سی روز قبل در دسترس داشته باشید (اگر هنوز از اسکایپ بر روی ویندوز دسکتاپ یا تبلت خود استفاده می کنید، نیازی به انجام کار دیگری ندارید و به آسانی می توانید از این روش استفاده کنید.)

علاوه بر این، نسخه جدید اسکایپ تنها نوآوری مایکروسافت در این عرصه نیست. شرکت مایکروسافت این هفته اعلام کرد که برنامه هایی برای اضافه کردن اسکایپ ترنسلیتر دارد که به شما این امکان را می دهد تا در اینترنت با شخصی که زبانش را نمی دانید صحبت کنید. این پروسه از اواخر تابستان راه اندازی خواهد شد اما زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon