عرضهٔ نسخهٔ نهایی C++17

عرضهٔ نسخهٔ نهایی C++17

استاندارد نهایی 17++C با نام ISO/IEC 14882:2017 در وب‌سایت iso.org انتشار یافت. بر اساس 11++C، این استاندارد هدف‌گذاری خود را بر منسجم کردن ++C و هم‌زمان تزریق مدرینیته و جدیدترین اصول کدنویسی به آن را در نظر گرفته است.

آنچنان که پیدا است، دقیقاً مثل 11++C و 98++C، نسخهٔ 17++C یک استاندارد جامع است و ویژگی‌هایی همچون If Initializers ،Structured Bindings، پشتیبانی از کاراکترهای UTF-8 و Fold Expressionها و غیره را به همراه خود دارد.

همان‌طور که ممکن است برخی از طرفداران زبان قدرتمند ++C بدانند، این استاندارد قبلاً با نام C++1z شناخته می‌شد و این در حالی است که کامپایلر LLVM این به‌روزرسانی را با تغییر نام آن به 17++C به رسمیت شناخته است.

در ادامه‌ٔ این استاندارد، تا ۳ سال دیگر دولوپرهای این زبان شاهد استاندارد 20++C خواهند بود که کار بر روی آن از هم‌اکنون شروع شده است و احتمالاً در سال ۲۰۲۰، انتشار خواهد یافت.

ما بسیار مشتاقیم تا نظر شما را در مورد ویژگی‌های جدید این استاندارد و اینکه کدام ویژگی بیشتر از همه نظر شما را جلب کرده‌ است بدانیم. لطفاً نظرات خود را با ما در این باره در میان بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon