عرضهٔ رسپبری پای 3 با قابلیت وای‌فای، بلوتوث و پردازندهٔ قوی‌تر

عرضهٔ رسپبری پای 3 با قابلیت وای‌فای، بلوتوث و پردازندهٔ قوی‌تر

رسپبری پای 3 دارای بلوتوث و کارت شبکه ی بی سیم است و سرعتش نیز از مدل های قبلی بالاتر می باشد و علاقه مندان می توانند فقط با مبلغ 35 دلار آن را خریداری کنند. این مینی کامپیوتر اولین pi یی است که قابلیت اتصال به وای فای و بلوتوث کم مصرف -Low Energy- را دارا است، در حالی که در مدل های قبلی از اترنت و آداپتورهای وای فای USB استفاده می شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این مینی کامپیوتر جدید، با سکان آکادمی همراه باشید.

اولین تصاویر این مینی کامپیوتر توسط شرکت رسپبری پای منتشر شده است. بد نیست بدانید که رسپبری پای 2 در فوریه ی 2015 روانه ی بازار شد و رسپبری پای 1 مدل +B در فوریه ی 2012 به دنیا معرفی شد. با توجه به اسناد FCC –کمیسیون ارتباطات فدرال- انتظار می رود که بورد جدید پای 3 از شبکه های 2.4 گیگا هرتز پشتیبانی کند. این بدان معناست که پای 3 فقط 802.11n را پشتیبانی می کند نه 802.11ac را.

به گفته ی کمیسیون ارتباطات فدرال این محصول قابلیت های سخت افزاری اش را بالا برده است، ولی از آنجایی که به در خواست شرکت رسپبری مدل ها، طرح ها، لیست قطعات و ... این محصول در دسترس عموم قرار نگرفته، پیکر بندی این بورد جدید هنوز ناشناخته است.

از تصاویر پای 3 می توان گفت که این محصول خیلی شبیه به محصولات قبلی است و شامل قطعاتی مثل: HDMI و پورتهای اترنت و یک حافظه خوان میکرو اس دی، چهار پورت USB و رابط چهل سوزنه هست.

آیا شما تاکنون تجربه ی کار با این مینی کامپیوتر را داشته اید و آیا در بازار ایران به سهولت می توان رسپبری پای را تهیه کرد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon