عرضهٔ بات برنامه‌نویسی استک‌ اورفلو و مایکروسافت برای پاسخگویی به سؤالات برنامه‌نویسی

عرضهٔ بات برنامه‌نویسی استک‌ اورفلو و مایکروسافت برای پاسخگویی به سؤالات برنامه‌نویسی

مایکروسافت در رویداد ایگنایت ۲۰۱۷ خود که در فلوریدا برگزار شد، از یک Bot رونمایی کرد که این کمپانی با همکاری وب‌سایت پرسش و پاسخ استک‌اورفلو آن را طراحی کرده است؛ بات مذکور این امکان را به دولوپرها خواهد داد تا با استفاده از آن بتوانند پاسخ به سؤالات و مشکلات برنامه‌نویسی خود را بیابند. 

گرچه هدف اصلی از طراحی این بات ایجاد تعامل مابین Microsoft Bot Framework و Microsoft Cognitive Services بوده است، اما در عین حال دولوپرها هم خواهند توانست تا با مطرح کردن سؤالات برنامه‌نویسی خود به زبان سادهٔ انگلیسی، پاسخ‌های مرتبطی دریافت کنند.

در واقع، همان‌طور که مایکروسافت در کنفرانس Ignite اظهار کرد، این غول نرم‌افزاری دنیا در تلاش است تا هوش مصنوعی را با ابزارهای کدنویسی دولوپرها ادغام نموده تا به صورت عملی ایشان را از مزایای این صنعت رو به رشد برخوردار سازد. به طور مثال، دولوپرها با استفاده از Visual Studio Code می‌توانند به راحتی از این بات استفاده نموده و سرعت کدنویسی خود را ارتقاء بخشند.

برخلاف انتظارات، از این بات به صورت آنلاین نمی‌شود استفاده کرد بلکه مایکروسافت سورس‌کد آن را در گیت‌هاب منتشر نموده و دستورالعمل پیاده‌سازی آن هم در اختیار علاقمندان قرار گرفته است (لازم به ذکر است که به منظور استفاده از این بات، Node.js می‌بایست روی سیستم شما نصب باشد).

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon