شکایت توسعه دهندگان ناراضی از عدم توجه گیت هاب به نیازهایشان

شکایت توسعه دهندگان ناراضی از عدم توجه گیت هاب به نیازهایشان

توسعه دهندگان برخی از بزرگ ترین زبان ها و کتابخانه های وب، در نامه ای سرگشاده مراتب شکایت خود را از عدم توجه GitHub به نظرات و درخواست های کاربران، اعلام کرده اند. برای اطلاع از جزییات این نامه، با سکان آکادمی همراه باشید.

در متن این نامه از زبان توسعه دهندگان این طور آمده است:

بسیاری از ما از شرایط فعلی گیت هاب ناراضی هستیم. چرا که این شرکت، توجهی به نقص های آشکار این پلتفرم نمی کند و به نیازها و درخواست های کاربران اهمیتی داده نمی شود. گیت هاب شناخته شده ترین سیستم کنترل نسخه است که توسعه دهندگان از آن برای مشارکت و به اشتراک گذاری کدهایشان استفاده می کنند.

توسعه دهندگانی که در پروژه هایی نظیر Node.js، jQuery، Ember.js، Bootstrap، Grunt، Meteor و صدها نمونه ی دیگر مشارکت می کنند بر سه ناحیه ی کلیدی در بهبود این سرویس تمرکز کرده اند. این گروه ابتدا از گیت هاب درخواست کرده اند که سیستمی برای بازخوردهای پروژه های متن باز اضافه کند چرا که بسیاری از مشکلات مطرح شده توسط کاربران، کامل نیستند و اطلاعات لازم برای بررسی های آینده را شامل نمی شوند. آن ها معتقد هستند که اگر این سیستم اضافه شود راهنمایی کاربران برای افزودن اطلاعات مورد نیاز ساده تر خواهد شد و از اتلاف وقت جلوگیری خواهد کرد.

دوم این که این گروه خواستار افزودن امکانی برای رای دادن به پروژه ها بدون ارسال کامنت شدند. گاهی دادن یک رای مثبت یا ارسال یک ایموجی کار را ساده تر می کند. در نهایت آن ها درخواست کردند که گیت هاب راهی برای نمایش محتوای فایل CONTRIBUTING.md پیدا کند. این فایل معمولا شامل دستورالعمل هایی در خصوص نحوه ی مشارکت در پروژه برای کاربرانی است که می خواهند مشکلی را مطرح کنند یا درخواستی ارسال کنند که معمولا هم نادیده گرفته می شوند. این گروه از توسعه دهندگان همچنین اعلام کرده اند که:

از آنجایی که پروژه های ما در این سیستم متن باز است و هرکسی می تواند در آن مشارکت کند، برای ما بسیار عجیب است که گیت هاب هنوز برای توسعه دهندگان همچون یک جعبه ی سیاه است.

نسخه ی قبلی این نامه که بسیار مفصل تر بود منتشر نشده باقی ماند و بعداً کوتاه تر شد. یکی از سخنگویان گیت هاب در پاسخی سربسته به کامنت ها اعلام کرده است:

پروژه های متن باز برای گیت هاب بسیار حائز اهمیت هستند و ما به طور جدی به آن توجه خواهیم کرد. ما در حال کار کردن روی چند مورد از مباحث مطرح شده هستیم و راهی خواهیم یافت که گیت هاب به تجربه ای عالی برای توسعه دهندگان متن باز و کامیونیتی آن ها تبدیل شود.

صرف نظر کردن از شکایات توسعه دهندگان ساده است اما به نظر می رسد که این احساس نارضایتی رو به افزایش است. زمانی که این نامه در Hacker News منتشر شد، 1400 نفر به آن رای مثبت دادن و صدها کامنت از طرف توسعه دهندگان ارسال شد که مضمون مشابهی داشت. لازم به ذکر است که Gitlab یکی از رقیبان متن باز گیت هاب است که از مشارکت توسعه دهندگان در پروژه ها استقبال خواهد کرد و به نظر می رسد که اگر مدیران گیت هاب به درخواست های کاربرانش توجهی نکند، بسیاری از ایشان به سمت گیت لب کشیده خواهند شد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon