شاید اپل نام سیستم عامل مکینتاش را از OS X به MacOS تغییر بدهد

شاید اپل نام سیستم عامل مکینتاش را از OS X به MacOS تغییر بدهد

از شواهد و قرائن بر می آید که اپل در صدد است تا نام سیستم عامل دسکتاپ خود را از OS X به MacOS تغییر دهد. این حدس و گمان ها به آن خاطر است که اپل چندی وقتی است که در وب سایت رسمی خود نشانه هایی از این باز-برندسازی را نشان داده است. برای آشنایی بیشتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

این قضیه زمانی بیشتر فاش شد که اپل نسخه ی OS X 10.11.4 را منتشر کرد. ظاهرا در مستندات این نسخه از سیستم عامل دسکتاپ اپل، اشاره یی به MacOS به جای OS X شده است. جالب است بدانیم که از سال 1999 تاکنون، دوازده نسخه ی او اس ایکس روانه ی بازار شده که در برخی از آن ها شاهد تغییراتی ساختاری بوده ایم.

شاید یکی از دلایلی که مدیران اپل قصد دارند دست به چنین کاری بزنند، این باشد که می خواهند این سیستم عامل نیز هم آوا با سایر سیستم عامل های اپل از جمله iOS, tvOS و watchOS باشد. به هر حال، می بایست تا کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل که در ماه ژوئن سال 2016 برگزار می شود صبر کرده و ببینیم که آیا علاقمندان به اپل باید از آن پس به جای او اس ایکس، مک او اس را به زبان بیاورند یا خیر!

نظر شما چیست. آیا این تغییر نام بالاخره انجام خواهد شد یا سیستم عامل دسکتاپ اپل کماکان با نام OS X به راه خود ادامه خواهد داد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon